Teisipäev, märts 8, 2016
 

Suhteliselt kõrge

Hiiumaa riigigümnaasiumi ehitusjärg on jõudnud katusele ja linlaste silm on märganud, et uuel koolimajal on esifassaadi poolt vaadates korruseid neli. Tohohh! Kehtiva Kärdla üldplaneeringu järgi on linnas ju ehitiste lubatud kõrgus 12 meetrit ehk kolm korrust.
Selgub aga, et kõik on õige. Üldplaneering ei muuda kehtetuks olemasolevaid detailplaneeringuid. Kärdla koolimaja kõrgus on ehitisregistri andmetel 13,5 meetrit. Sellest kõrgusest lähtusid ka riigi-
kooli projekteerijad ja arhitektid. Nii ei ole uus maja numbriliselt justkui vanast kõrgem.
Samas tuleb nõustuda, et kõrvalhoonetest visuaalselt veidi kõrgem esikülg jätab uuest õppehoonest esindusliku mulje. Õpilaste kasutusse on mõeldud siiski vaid kolm korrust. Üles tuleb tehnopind, aparatuur, nagu ventilatsiooniagregaadid jms, kaasaegse hoone vajadusteks.
Vahel on Kärdla majade lubatud kõrguse parameetrina nimetatud ka pritsumaja torni. Selle kõrgus on ehitisregistri järgi 16,3 meetrit. Teadaolevalt on Kärdlas lubatud sellestki kõrgem hoone püsti panna. 2011. aastal kehtestati Kärdla sadama lähiümbruse detailplaneering, mille järgi on lubatud sinna ehitada üks kuni 35meetrine kõrghoone.
Ka edaspidi on võimalik detailplaneeringuid kooskõlastada klausliga, et antud kohas muudetakse üldplaneeringut. See otsus on volikogu pädevuses.
Tähelepanelikkus on siiski hea asi, sest kui me seda ei ole, võib aedlinlikust Kärdlast saada tasapisi hoopis teistsuguse
ilmega linn ja vallamaja sarnaseid karpe kerkida kohtadesse, kuhu me neid sugugi ei soovi.
8. märts 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411