Teisipäev, märts 22, 2016
 

Skulptuur “Vanamees ja kits” valmimas

Ly Meldorf
Skulptuur “Vanamees ja kits”ootab pronksivalamiseks lahkete annetajate abi.
Heltermaa sadamasse paigaldatava vanamehe ja kitse kuju käisid märtsi algul Simson von Seakyl Lahemaal asuvas ateljees vaatamas ettevõtmise algatajad Ly Meldorf ja ASi Saarte Liinid sadamate direktor Riho Sõrmus.
1m ja 4 cm kõrgune kuju on kunstnikul nüüdseks savisse vormitud ja seda valmistutakse pronksi valama. Kuna pronksivalu on skulptuuri valmistamise tööprotsessi kõige kulukam etapp, ootavad idee autorid lahkeid annetajaid nende plaani toetama – puudu on veel 5800 eurot. Kõigil, kes soovivad aidata jäädvustada vana hiiu naljalugu sellest, kuidas hiiu taat oma kitsele raudlaeva näitamas käis, saavad teha annetuse MTÜ Vanamees ja Kits arveldusarvele  EE462200221058048194. Juunikuus paigaldatakse kuju suurele kivile, mis asub Heltermaa sadama bussipeatuste tagusel muruplatsil. Kavas on korraldada ka kuju pidulik avamine.
Mõte selline kuju Heltermaa sadamasse püstitada, tuli nüüdseks manalateele lahkunud arhitektilt Jüri Kuusemetsalt. 2010. aastal, kui sadamas asuvale Aulin Rimmi skulptuurile “Tuules” uut asukohta otsiti, leidis just tema, et skulptuur vanamehest ja kitsest on sadamast puudu.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411