Teisipäev, märts 1, 2016
 

Ringiga tagasi

Meie rõõmu- ja viimastel aastatel ka murelapse Hiiumaa haigla nõukogu on paigas, peagi kuulutatakse välja konkurss uue haiglajuhi leidmiseks.
Maavanem Riho Rahuoja oli nõukogu koosseisuga rahul, öeldes, et tegemist on professionaalidega ja tema usub, et haigla areng jätkub ka uute inimeste juhtimisel.
Imestama paneb, miks on jälle vaja põhjalikult analüüsida haigla majanduslikku olukorda. Mäletamist mööda on tehtud vähemalt kaks analüüsi, aga sellest ju haiglale raha ei lisandu, et kiirabireformi tagajärjel tekkinud eelarveauku katta?
Kui 2012. aastal olid SA Hiiumaa Haigla tulud põhitegevusest 1 miljon 711 000 eurot, 2013. aastal 1 miljon 906 000 eurot, siis 2014. aastal vähenes haigla tulu seoses kiirabiteenuse üleandmisega PERHile
u 360 000 euro võrra. Ja sügavas miinuses ollakse senimaani.
Äsja maakonna teenetemedali pälvinud Ruta Mihelson ütles, et viimasel ajal oli õhkkond haiglas väga pingeline.
Loomulikult on pinge õhus, kui iga senti tuleb lugeda ja pangalaenu maksmiseks pole raha.
Keegi ei kuulanud, kui hiidlased ütlesid, et väikese patsientide arvu korral toimivad kiirabi ja haigla koos kõige paremini ning ressursse säästes.
Nüüd oleme siis ringiga tagasi. Tänases intervjuus ütlevad uue nõukogu esimees ja juhatuse liige, et “Hiiumaa jaoks oleks parim lahendus kui perearstid, haigla ja kiirabi töötaksid võimalikult koordineeritult”.
Mida meie siis kaks aastat tagasi rääkisime!
1. märts 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411