Teisipäev, märts 8, 2016
 

Pühadeaegsetest lisareisidest teatati hilja

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel korraldas vedaja, OÜ Väinamere liinid vabariigi aastapäeva puhul kaks lisareisi. Teade, et 23. ja 24. veebruaril on kavas lisareisid, tuli alles
23. veebruaril, kui inimestel juba reisiplaanid peetud.
Tulemuseks, et mitu sõitu tehti sisuliselt tühjade laevadega. Teisipäeval, 23. veebruaril oli Rohukülast kell 20.30 väljunud lisareisil kaheksa sõidukit ja Heltermaalt kell 22.30 tehti nn tagasireis ilma sõidukiteta. “See on vajalik eelmise tippsuuna reisi teostamiseks ja laeva õigesse sadamasse tagasi toomiseks hommikuseks esimeseks reisiks,” selgitas Hiiuväin.
Kolmapäeval, 24. veebruaril oli kell 8.30 Rohukülast väljunud lisareisil kaks sõidukit ja Heltermaalt kell 14.30 väljunud reisil 14 sõidukit.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja rääkis, et Väinamere Liinide esindaja saatis ettepanekud pühadeaegsete lisareiside tegemiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile juba 10. veebruaril. Maavalitsusel ei olnud pühadeaegsete lisareiside osas vastuväiteid, eeldades, et sõidusoovijaid võib tavapärasest rohkem olla.
Paraku jäi vedaja ettepanek ministeeriumis tehnilistel põhjustel õigel ajal menetlemata, mistõttu kinnitati lisareiside tellimus n-ö viimasel minutil. Vedaja aga ei saanud enne ministeeriumipoolset kinnitust reise sõiduplaani lisada.
OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin selgitas, et kuna reiside arvu ja ka lisareisid tellib ministeerium, saatis ettevõte veebruari alguses ettepaneku veebruari- ja märtsikuu pühadeaegseteks lisareisideks lähtuvalt eelmiste aastate kogemusest.
Lisareiside kinnitatud tellimus saabus vedajale aga alles 23. veebruaril, misjärel need ka koheselt graafikusse sisestati.
Maavanem leidis, et kohapeal võiks olla rohkem kontrolli parvlaevaühenduse üle: “Maavalitsuse spetsialistid oskaksid kindlasti öelda, millal on mõtet lisareise teha ja millal mitte.”
Ta lisas, et juhtunu on ministeerium ja vedaja läbi analüüsinud ning kokku leppinud meetmed taoliste olukordade vältimiseks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411