Reede, märts 11, 2016
 

Parvlaev Soela valmistub kojusõiduks

ASi Baltic Workboats Riia tootmisüksuses 26. veebruaril vette lastud parvlaev Soela teraskorpus ootab pukseerimist Nasva sadamasse, kus sellele asutakse paigaldama pealisehitist. Praegu käivad Riias ettevalmistused Saaremaa ja Hiiumaa vahel ühendust pidama hakkava laeva esimeseks pikemaks, küll veel mitte iseseisvaks meresõiduks. Laeva pukseerimist Saaremaale alustatakse eeldatavasti 20. märtsi paiku.
Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul on Soela valmimine graafikus ja reisijaid peaks uus laev hakkama vedama juba 2017. aasta kevadel. Ühtlasi on Soela esimene laev, mis on spetsiaalselt valmistatud Saaremaa ja Hiiumaa vaheliseks laevaühenduseks.
“Väärib märkimist, et üle Soela väina suursaarte vahel ühendust pidama hakkav laev saab oma lõpliku kuju ja seadistused just kohalike meistrite käe all,” ütles minister Michal. Minister rõhutas, et kaasaegne laevaühendus on eeldus saarte majanduselu elavdamiseks ja mõlema saare konkurentsivõime kasvuks.
Parvlaev Soela ehitamiseks korraldas veeteede amet hanke 1. märtsil 2013. aastal. Laeval on jääklass, mis võimaldab aastaringset püsiühenduset, laev võtab korraga peale 200 reisijat ning kuni 22 sõiduautot või kaks veoautot. Lisaks on laeva ehitamisel ette nähtud võimalus lisada sellele platvormtekk, mis võimaldaks laadida täiendavalt 10 sõiduautot.Soela maksumus koos käibemaksuga on 9,4 miljonit eurot.
Selle aasta 5. veebruaril toimus Riias Soela kiilupaneku tseremoonia.
Soela sõsarlaevadeks on Kihnu Virve ja Ormsö, mis ehitatud sama riigihanke raames samas laevatehases. Parvlaev Soela valmimisega on ära kasutatud ka lepingu viimane, kolmanda laeva tellimise õigus.
Praegu teenindab Sõru–Triigi laevaliini avaliku teenindamise lepingu alusel OÜ Väinamere Liinid 1985. aastal valminud laevaga Kõrgelaid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411