Reede, märts 18, 2016
 

Õige otsus

Eelmisest piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) programmist sai Kärdla uhke sadama. Loomulikult oleks olnud tore seda edasi arendada ja ehitada sadamasse toidu avastuskeskus.
Just praegu kui Hiiumaa toit on tähelepanu tipus, olnuks asjakohane teemaga edasi minna.
Eriti hea, kui mõni ettevõtja oleks toidukeskuse kõrvale teinud hotelli ja spaa.
Hiiu Lehe andmetel maksaksid toidukeskuse rajamise eeltööd suurusjärgus 100 000–150 000 eurot, kuid selleks valla eelarves praegu raha pole.
Hiiu Lehele ütles asjaga kursis olev isik, et omafinantseeringu jaoks vajalik 1 miljon eurot polegi nii problemaatiline, sest selle leidmiseks on aega, taotluse jaoks vajalikud eeltööd, projekteerimine, arhitektuurikonkurss jms aga tuleb ära teha lähiajal.
Pole ka laenu võtmise võimalust, sest lubatud nn laenuprotsent on Hiiu vallal täis ja ülegi.
Seega toppab sisuliselt kogu valla arendustegevus, mida pärast ühinemist hooga alustati.
Uhked arhitektuurikonkursid on peetud, kuid uue sotsiaalkeskuse ja keskväljaku arenduseks saadud projektid seisavad, rääkimata ühinemislepingusse kirja pandud Läänemere teadmuskeskusest ja koostootmisjaamadest.
Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et selles voorus toetuse taotlust programmi ei esitata. Sisuliselt tähendab see, et vähemalt esialgu on PKT programm toidu avastuskeskuse jaoks n-ö läinud rong. Kui just mingi ime läbi programmist Hiiu maakonnale raha juurde ei anta.
Rõõmufanfaarid puhuvad Käina ja Pühalepa vallas, kel on suutlikkus oma PKT projektid ette valmistada ja toetusraha välja võtta. Ehk ongi see õiglane, sest eelmisel perioodil sai Euroopa Liidu rahaga sel saarel turismi arendada vaid Kärdla linn.
Igal juhul tuleb tunnistada, et praegune vallavalitsus teeb õige sammu – pole ju mõtet ajada valda pankrotti, luues veel ühe asutuse, millele tuleb ehk samuti peale maksma hakata nagu praegugi veel toetatakse, tõsi küll, hoogsal sammul edenevat Kärdla sadamat.

18. märts 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411