Reede, märts 18, 2016
 

Nieler arendab VR seadmeid

http://arcticstartup.com
Hiiumaalt pärit Peeter Nieleri infotehnoloogiafirma OÜ Criffin R&D tegeleb tehnoloogiate arendamisega, mis lähitulevikus võivad kasutust leida näiteks kaitseväe treeningutel ja animatsioonis.
Ühe koha peal kõndimise nn jooksualus RunPad ja skeletaalne liikumistuvastuse sensorsüsteem VR* mocap on seadmed, mis maailmas praegu täiesti ainulaadsed.
RunPad on mõeldud virtuaalreaalsuses ringiliikumiseks. “Meie süsteem kasutab teatud psühhoneuroloogilist aju veenmise aspekti, mis teeb lahenduse eriti lihtsaks ja võimalusterohkeks,” ütles Nieler Äripäevale antud intervjuus.
“Inimese meeled on seadet kasutades reaalsusest uude ühendatud ja saame uhkusega öelda, et tegu on ühe turvalisema lahendusega kasutaja jaoks,” märkis Nieler. RunPad võimaldab peaaegu kõiki liikumisi, mida tavareaalsuski, on juhtmevaba ega vaja kasutamiseks suurt stuudiot. Toodet hakati arendama veel 2012. aastal, kuid algselt ei olnud see äriprojekt. Pigem sooviga  uurida senitundmatut.
VR mocap on skeletaalne tuvastussüsteem ehk motion capture (mocap) süsteem, mis koosneb 18 pisikesest (13×15 mm) sensorist inimese kehal, mis aitavad tuvastada tema täpse liikumise.
Seadme ühe võimaliku kasutusalana näeb Nieler animatsiooni, kus näitlejate liikumist saab üle kanda digitaalsetele kujutistele.
Midagi taolist nägime tänavuse Eesti Laulu lõppkontserdil Kristel Aaslaiu esituses. Ka selle projekti teostajaks oli Eesti oma firma FrostFX, appi võeti ka animaatoreid ja arvutigeeniuseid Indiast ja Leedust.
Võrreldes teiste omalaadsetega on Nieleri tehtud lahendusel mitu eelist. Näiteks on kõik VR mocap sensorid juhtmevabad ja animeerimiseks pole seetõttu vaja suurt stuudiot.
Praegu kuulub Nieleri tiimi üheksa inimest. RunPadi, mille arendamiseks kulus paar aastat, on kavas avalikkusele tutvustada sel aastal. Ka VR mocap’i testitakse veel, kuid esimesed soovijad on juba seadme ootel. Kevadel valmib toote uus kasutamisvalmis versioon. Kui testid osutuvad edukaks, järgneb tootmine ja lõpp-produkti müük maailmaturul.
Tulevane trenniseade
“Kombineerides liikumisaluse ja mocap sensorsüsteemi – oleme atraktiivseks partneriks virtuaalse reaalsuse simulatsioonide turul,” kinnitas Nieler.
Tema sõnul käib muuhulgas juba aktiivne võimaluste otsimine koostöös Eesti Kaitseväega, et meie üksused saaksid treenida täielikult virtuaalses keskkonnas ja toimuv oleks väga realistlik. Nieler lisas, et esimesed tootetutvustused kaitseväele on juba tehtud.
“Sellise süsteemi kasutuselevõtt oleks innovatsiooni seisukohalt ainulaadne treeningsimulatsioon maailmas,” ütles Nieler.
* Virtual Reality ehk virtuaalne reaalsus

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411