Reede, märts 4, 2016
 

Natuke parem maailm

Tänavuse Bonnieri preemia laureaat, Eesti Päevalehe ajakirjanik Tuuli Jõesaar kuulis kloordioksiidist ehk MMSist ühe tuttava käest, kellele seda pakuti. Sel tuttaval oli Jõesaare sõnul  kübeke tervet mõistust, et taibata – midagi on siin väga valesti.
Hiiu Lehele pole vihjet tulnud, siiski on teada, et ka Hiiumaal müüakse ja kasutatakse mürgist, söövitavat kloordioksiidi, mida müüakse MMSi nime all.
Kas seda antakse ka lastele, pole teada. Vähemalt ei ole Hiiumaa politseinikud ühegi lapsevanemaga sel teemal rääkimas käinud.
Täiskasvanud võivad ju endale sisse süüa ja juua mida iganes, kuid lapse tervise kahjustamine on kuritegu.
Tuuli Jõesaar rääkis ETV saates “Ringvaade” imetavast emast, kes kasutas kloordioksiidi ja kelle beebi seejärel verd kakas. Uskumatu, kuid ema ei pöördunud seejärel mitte arstide poole, vaid küsis nõu Facebookis!
Kõige kurvem on, et ajakirjandus võib kirjutada, juhtida probleemile tähelepanu, aga ikka on fanaatikuid, kes otsivad imeravimit, mis tohterdaks kõik haigused peavalust vähini. Ja on neid, kes nende usu pealt kõvasti teenivad.
Hea ajakirjandus püüab maailma paremaks muuta ja kindlasti avasid Tuuli Jõesaare artiklid paljude inimeste silmad.
Kuigi Hiiu Lehe ajakirjanikud ehk Bonnieri preemia tasemele ei küündi, anname meiegi oma väikese panuse, et maailma paremaks muuta.
4. märts 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411