Teisipäev, märts 8, 2016
 

Naised valmistuvad tantsupeoks

Laupäeval, 12. märtsil toimub Jõgeva Kultuurikeskuses teine Eesti naiste tantsupeo esitluskontsert ja kuulutatakse välja peo patroon. Esitlusel osaleb Hiiumaa tantsurühmade saadikuna Kristiina
Vessar.
Helle-Mare Kõmmus, kes on rahvakultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Hiiu maakonnas, ütles, et naisrühmad on peol jaotatud viide liiki ning Hiiumaal valmistuvad peoks neli naisrühma.
Need on Helve Rakkaselja juhendatud Pühalepa Naistekoja naisrühm, Kohvilähkri naisrühm, keda juhendab Helle-Mare Kõmmus, Suuremõisa Mõisaprouad Maigi Taelma juhendamisel ja naisrühm Ungrulust, kelle samme seab Helgi Taelma.
Lisaks valmistuvad peoks ka nn vanaemade rühmad: Kohvitantad koos juhendaja Ille Savioja ja Mixer eesotsas Helgi Taelmaga.
Kõmmus lisas, et peol osalevad ka noorte segarühmad ja täiskasvanute segarühmad, kuid kuna neis liikides olid osaluspiirangud, siis neil hiidlased konkureerida ei saanud.
Naiste tantsupeo tantsude ettetantsimine on 2. aprillil Kärdla kultuurikeskuses. Siis on kohal ka peo lavastusgrupi liikmed, et üle vaadata juba tehtud töö ja anda viimaseid õpetusi peoks valmistumisel.
II Eesti Naiste Tantsupidu MeheLugu tõotab kujuneda Eesti tänavuseks suurimaks rahvakultuuripeoks. Etenduse lavastab mitmete üldtantsupidude lavastaja ja liigijuht Ülo Luht ning selles lööb kaasa üle 5000 tantsija.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411