Teisipäev, märts 29, 2016
 

Naastrehve võib kasutada aprilli lõpuni

Talverehvide kohustuslik kasutusaeg on küll möödas, kuid talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib naastrehve kasutada 30. aprillini. OÜ Tähva meister Einar Aru rääkis, et nende töökojas on neid, kes autol juba rehve soovivad vahetada, käinud suhteliselt vähe. “Ilmselt muutlike ilmade tõttu ei tõtta autojuhid veel suvekumme alla panema,” ütles ta. Aru soovitas eriti oodata autole suverehvide allapanemisega neil, kes õhtuti või öösel sõidavad.
Ka maanteeamet ei kirjuta rehvivahetuseks ette täpset kuupäeva, alles 1. maiks peavad kõigil autodel all olema suverehvid. Naastrehvide kasutusaeg on reguleeritud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega “Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ja nõuded varustusele”. Määruse kohaselt on naastrehve lubatud kasutada kuni 31. märtsini, kuid erandina talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral kuni 30. aprillini.
Ka eile oli ilmaprognooside kohaselt teeolud muutlikud, hommikutundidel võib teedel olla libeduse tekke oht. Ettevaatusele sunnib ka ohtlik olukord, mis juhtus eelmisel nädalavahetusel hiidlaste reisibussiga talviselt lumisel Saaremaal. Ühel ristmikul ei võtnud buss kurvi välja ja libises vastassuunavööndisse, kus liikus järelkäruga traktor. Õnnekombel said mõlemad sõidukid masinad napilt pidama enne kokkupõrget või kraavisõitu. Väikebussijuht vabandas, et oli oma sõidukile juba suverehvid alla pannud.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411