Teisipäev, märts 15, 2016
 

Minister: KOVide ülesanded ja rahastamine selguvad reformi teises etapis

Valitsuskabineti 10. märtsi istungi protokollist selgub, et haldusreformi seaduse eelnõu esitlenud riigihalduse minister Arto Aas nimetas eelnõu haldusreformi läbiviimise esimeseks etapiks. Minister lubas, et valdkonnaseaduste muudatused kohalike omavalitsuste ülesannete ja rahastamise kohta esitatakse reformi teise etapina.
Esimeses etapis sätestatakse kohaliku omavalitsusüksuse (KOV) haldusterritoriaalse korralduse muutmise alused ja kord, kohalike omavalitsuste miinimumsuurus, sh erandid ning ühinemisega kaasnevad õigused ja kohustused.
Minister teatas ühtlasi, et 213 omavalitsusest peab praeguseks ühinemisläbirääkimisi 182. Üheksa Eesti maakonda on ühinemisläbirääkimiste ettepanekutega täiesti kaetud, nendeks on: Lääne, Rapla, Järva, Põlva, Võru, Valga, Pärnu ning Saaremaa ja Hiiumaa.
Haldusreformi eesmärgiks nimetas minister KOVide võimekuse suurendamist kvaliteetsete avalike teenuste pakkumisel. “Tänu reformile on kohapeal võimalik paremini kasutada piirkonna arengueeldusi, suureneb konkurentsivõime ja ühtlustub piirkondlik areng,” ütles minister.

 

Sildid:

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Jüri Kurm

    ..ohohh,enne teeme mingi kublungi valmis ja siis vaatame,mis seal sees toimima hakkab….kas kontor,kohvik,kauplus,ehk hoopis korter!Ju pärast paistab,kuidas keegi asja vaatab!Suur tänu,riigiisad!Ei mingit visiooni…muudkui “Teeme ära!”

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411