Teisipäev, märts 1, 2016
 

Märtsis saab taotleda loomakasvatuse otsetoetust

Piima- ja ammlehmade, kitsede ja lammaste pidajad saavad PRIA vahendusel taotleda loomakasvatuse otsetoetusi ligikaudu samasugustel tingimustel nagu eelmisel aastal. Taotlusvoor algas täna.
Euroopa Liidu rahastatav toetus on suunatud eelkõige väiksemate karjade pidajaile ja peretaludele, aitamaks neil loomapidamist keerulistes turu- ja konkurentsitingimustes jätkata.
PRIA tuletab meelde, et toetuse taotlemiseks peavad loomad olema nõuetekohaselt põllumajandusloomade registris registreeritud ja kõrvamärkidega märgistatud.
Loomad peavad vastama meetme määruses kehtestatud nõuetele ja karja suurus ei tohi kogu pidamisperioodi jooksul piirmäära ületada (vt tabelit).
Eelmise aasta kogemus analoogsete toetuste menetlemisel näitas PRIAle, millistel põhjustel kõigile taotlejatele loomakasvatuse otsetoetusi määrata ei saanud. Näiteks märgiti taotlusele loomi, kes ei vastanud nõuetele tõu või vanuse poolest, neid ei hoitud karjas kogu pidamisperioodi jooksul. Alati ei olnud täidetud nõuded seoses looma registreerimisega ja märgistamisega.
Lisaks tuvastati loomapidajaid, kelle karjad on toetuste saamiseks liiga suured ning kes korraldasid karjade näilise jagamise mitme loomapidaja vahel, teavitades sellest registrit. Teisisõnu tekitati kunstlikult tingimused toetuse saamiseks, tegelikud olud aga ei anna õigust toetust saada, sest selline loomade jagamine ei vasta meetme eesmärkidele.  Tuleb arvestada, et kui PRIA sellise olukorra tuvastab, ei määrata sellistele taotlejatele taotletud loomakasvatuse otsetoetust.
Tingimused toetuse saamiseks on kirjeldatud PRIA kodulehel loomakasvatuse rubriigis. Kirjalikke juhiseid ja vorme taotlemiseks PRIA seekord klientidele koju ei saada. Abi saab vajadusel PRIA maakondlikest teenindus büroodest ja infotelefonil 737 7679.
Taotlusi saab esitada  2.–21. märtsini ning seejärel hilinenult veel 15. aprillini (siis väheneb toetus 1 protsent iga hilinetud tööpäeva kohta).
Taotluse soovitab PRIA esitada elektrooniliselt e-PRIA vahendusel, aga neid saab esitada ka paberil täidetult ja e-postiga. PRIA teenindusbüroodes saab kasutada taotluste e-täitmiseks kliendiarvuteid ning klienditeenindajad abistavad e-PRIA kasutajaid.
TANEL TRELL
PRIA otsetoetuste
osakonnajuhataja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411