Teisipäev, märts 22, 2016
 

KÜGi noori nakatas omamoodi pisik

Gertrud Kannel
Saabunud soojemad ilmad on toonud endaga kaasa nohused ninad ja valutavad kurgud, ent Kärdla ühisgümnaasiumis on juba mõnda aega olnud liikvel hoopis omamoodi pisik – mälumängupisik.
Tavaliselt kipuvad mälumänguga tegelema pigem mehed kui naised. Seda tõestab asjaolu, et Kanal 2 mälumängusaates “Kuldvillak” on naissoost mängijaid harva. Aga ka see, et 2015. aastal võttis Eesti meistrivõistluste paariskilva karikasarja kümnest etapist osa 45 mehe kõrval vaid üks naine.
Ent Kärdla koolis on lood veidi teistmoodi ning kõige aktiivsemasse kilvavõistkonda “Mullikad” kuuluvad vaid neiud: Merit Rebase, Anneli Jaanus, Anet Post, Annaliisa Post ja Helen Kivi. Üheskoos on võetud osa koolinoorte meistrivõistlustest, spordimälumängust Bumerang, Gustav Adolfi gümnaasiumi korraldatavast Hardi Tiiduse nimelisest mälumängust “Uus hõbe”, Eesti Maakilvast ja Kärdla mälumängust.
Kui esimesed on mõeldud õpilastele, siis viimases kahes on osalejaid igas eas ja erinevatest ametitest. Kuigi noortel on veel raske täiskasvanutele võrdväärset konkurentsi pakkuda, peame teistega sammu ning pole seejuures sugugi viimased. Areneme iga mänguga ja kogume uusi teadmisi, mida järgnevates voorudes realiseerida.
Nii osales meie mälumängutiim 14. märtsil koolisisesel emakeelepäeva viktoriinil, kus 27 võistkonna seas saavutasime esikoha.
Muuhulgas on palju tähelepanu pälvinud võistkonna nimi – “Mullikad”. Nime võtsime kasutusele 2015. a
sügisel, kui esmakordselt osalesime Kärdla mälumängul ning sellest ajast on noored end selle nime all esindanud ka mujal. Nimevalikut seletatakse lühidalt ja konkreetselt: “Me ei ole enam vasikad, aga samas pole veel ka päris lehmad.”
Samas on ajusport meelepärane ka meie koolivendadele, kes osalesid koolinoorte meistrivõistluste Hiiumaa eelvoorus ning on oma võistkonna pannud välja Kärdla mälumängul.
Seejuures ei saa üle ega ümber tänapäeva moodsast maailmast, nimelt toimub elav tegevus ka noorte Facebooki grupis “Hiiumaa Heaks Mälumäng”.
Võib loota, et mälumänguhullus ei kao saarelt veel nii pea, sest juba 16. aprillil ootab Mullikaid ja ka põhikooli mälumänguvõistkondi Kääpa
U16, JEMK ja Emmaste, ees Eesti koolinoorte meistrivõistluste finaal Viimsis.
Ja ehk saab mõnest meie tublist noorest veel tulevikus Kuldvillaku tšempion!
Annaliisa Post
Kärdla ühisgümnaasium

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411