Teisipäev, märts 8, 2016
 

Koostöökogu valis kolm LEADER suurprojekti

Harda Roosna | Hiiu Leht
REPRO/ OÜ HIIUMAA PRUULIKODA
Veebruari viimasel päeval otsustas MTÜ Hiidlaste Koostöökogu üldkoosolek, millised toetusetaotlejad võivad koostöökogu hindamiskomisjonile esitada piirmäärast, 100 000 eurost, suurema toetuse taotluse.
Juba mullu juunis otsustas üldkoosolek, et piirmäärast suurema taotluse võib esitada Hiiumaa tarbijate ühistu (HTÜ) oma leivamaja kaasajastamiseks. HTÜ juhataja Kaja Antons ütles, et ehitusprojekt on valmis, ehitusluba käes. Kavandatava investeeringu kogumaht on pool miljonit eurot, LEADER programmist kavatseb HTÜ küsida 160 000 eurot.
Otsus kinnitati 34 üldkoosolekul osalenud liikmesorganisatsioonide esindaja poolthäälega, erapooletuks jäi 4 ja hääletamata jättis 4.
Õllerestoran
OÜ Hiiumaa Pruulikoda tegevjuht Rain Annusvere esitles valmimisjärgus pruulikoja projekti. Samuti hoone teisele korrusele rajatavat õllerestorani, mille valmisehitamiseks ja sisustamiseks osaühing toetust taotleda kavatseb. Pruulikoda tahetakse avada juba juuni algul, restorani avamine on planeeritud juuli algusesse. Kõik ettevalmistustööd ehituse alustamiseks on Annusvere sõnul tehtud.
Kogu investeeringu, õlletehas pluss õllerestoran, maksumus on 1,56 miljonit eurot. Sajakohalise restorani ja väikese konverentsisaali ehitamine ja sisustamine läheb maksma üle 190 000 euro, LEADER programmi toetust on ettevõttel kavas küsida 114 000 eurot.
Autopesula
Peeter Kondratjev esitles OÜ Merimaru kava rajada Selveri parklasse poolautomaatne autopesula. Pesula oleks mõeldud sõiduautodele ja kuni 3 m kõrgetele kaubikutele. Avatud oleks see ööpäevaringselt ning samas asuks ka nn hamburgeriputka.
Projekti kogumaksumus on üle 275 000 euro ja LEADER programmist küsitaks toetust üle 165 000 euro.
Ratsaspordiklubi teenindushoone
MTÜ Hiiumaa ratsaspordiklubi eestvedaja Jaanus Berkmann esitles kava rajada noorte ratsutajate ja treenerite jaoks ratsaspordikeskuse teenindushoone, kus oleks võimalik pärast trenni duši all käia ja riideid vahetada. Praegu on maneežis vaid 60 ruutmeetrine ruum, kus oma asju hoiavad nii tallitöötaja, treenerid kui 30 Linnumäe ratsaspordikes-kuses ratsutamistreeningutes käivat last ja noort. Tihti vahetavad lapsed rõivaid õues või vanemate autos. Uus, 180ruutmeetrise põranda-
pinnaga teenindushoone looks paremad tingimused nii treeningutel käijatele kui teenindavale personalile, aga ka hobuste ravimiseks. Veterinaartoiminguteks rajataks eraldi ruum. Seni tehti seda tallis või hobuse boksis, mis aga ei vasta turvanõuetele.
Ratsaspordikeskuse teenindushoone projekti kogueelarve on ligi 120 000 eurot, toetust küsitaks ligi 108 000 eurot.
Selgituseks, et MTÜ projektide puhul võib toetusemäär olla kuni 90 protsenti projekti kogumaksumusest, ettevõtete puhul kuni 60 protsenti.
Emmaste spordikompleksi majutus
Neljandana esitles Emmaste vallavanem Tiit Paulus Emmaste spordikompleksi teenuste laiendamise projekti, mille elluviimisel ehitataks Emmaste spordikeskuse juurde välja 26 majutuskohta.
Esialgse kava kohaselt küsiks Emmaste vald selleks LEADER programmist toetust 200 000 eurot.
Salajasel hääletamisel otsustas üldkoosolek, et piirmäärast suuremat toetust võivad küsima tulla MTÜ Hiiumaa Ratsaspordiklubi ja OÜ Hiiumaa Pruulikoda, esimene sai 26, teine 21 toetushäält 34 hääletajalt. Autopesula idee sai 14 ja Emmaste spordihalli majutuskohad 8 häält. See ei tähenda, et nendele projektidele ei tohiks toetust taotleda, kuid toetuseks küsitav summa ei tohi ületada 100 000 eurot.
Hiiumaa pruulikoja restorani investeeringute toetusetaotlus on lubatud esitada Hiidlaste koostöökogu tänavuses esimeses taotlusvoorus meetmesse 1., Hiiumaa ratsaspordiklubi projekt ratsaspordikeskuse teenindushoone rajamiseks meetmesse 2.
Hiidlaste koostöökogu tänavused esimesed taotlusvoorud on avatud 1.–24. märtsini (meetmed 1 ja 3) ja 4.–22. aprillini (meetmed 2 ja 4).

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411