Teisipäev, märts 1, 2016
 

Kärdla kooli juhiks kolm kandidaati

Loodava Kärdla põhikooli direktori konkursile laekus tähtajaks, 26. veebruariks kolm avaldust. Konkursikomisjon peab otsuse tegema hiljemalt 24. märtsiks ning esitama otsuse kinnitamiseks Hiiu vallavalitsusele.
Vaidlusi põhjustanud konkursikomisjoni kuuluvad vallavanem Reili Rand, kes komisjoni juhib, komisjoni sekretär Marin Vallikivi, volikogu esindaja Toivo Saue, haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Tiia Liibert, kooli hoolekogu esindaja Anu Pielberg, Kärdla ühisgümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa ja Hiiu maavalitsuse esindaja Ermo Mäeots.
Erimeelsused tekkisid sel pinnal, kes peaks kuuluma direktori valimise komisjoni. Volikogu haridus- ja kultuurikomisjon otsustas, et koolijuht Ivo Eesmaa asemel peaks konkursikomisjoni kuuluma kooli õppenõukogu esindaja Sirje Juurikas. Volikogu otsustas siiski, et komisjoni jääb Eesmaa.
On spekuleeritud, et volikogu ei lasknud õppenõukogu esindajat komisjoni selleks, et takistada direktoriks saamast volikogu liiget Margit Kagadzet, kes on opositsioonis praeguse võimukoalitsiooniga.
Mullu septembris pääses Kagadze haridus- ja teadusministeeriumi koolijuhtide järelkasvuprogrammi, milles kümme tiheda konkursisõela läbinud koolijuhieeldustega inimest said ettevalmistuse direktoriametiks.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411