Teisipäev, märts 29, 2016
 

Kahe karjääri vahel

Kõpu poolsaarele on antud palju varandust: merd, metsa, kauneid loodusvaateid, aga ka liiva ja kruusa. Kruus on kahtlemata vajalik ja väärt ehitusmaterjal ja teeehitajate huvi võib mõista.
Teisalt on mõistetav ka Suurepsi küla elanike mure – kolisime ilmakärast eemale ja sattusime karjäärimüra sisse. On ju Suurepsis nii kohalikke kui ka mitu peret pealinnast, kes tulevadki maale vaikust nautima.
RMK Hiiumaa metsaülem Lembit Lühi kinnitas Hiiu Lehele, et purustamistöödega ollakse paari nädala pärast ühel pool ja siis algab valmismaterjali äravedu. Veotee ehitas RMK Suurepsi külast kaugemale ja loodetavasti pole sõitvate autode müra nii tugev kui tekitab kivipurustaja.
Nagu külaelanikega sai kokku lepitud jättis RMK alles ka küla karjäärist lahutavad Känsa mäed ja neil kasvava metsatuka – abiks seegi.
Kuid mis saab siis, kui Suurepsis hakkavad tööle kaks karjääri üheaegselt? Uuele karjäärile lähimad majad on vaid 250 m kaugusel. Ka turismimagnet Kõpu tuletorn on sealsamas.
Suurepsi küla elanik Tiit Männamaa kurtis, et karjääre on küll, aga külatee parandamiseks kruusa ei saa. Lühi selgitas, et juba enne karjääri rajamist võttis RMK vastu otsuse, et tee ehitusmaterjali tehakse vaid enda tarbeks. Seega müüki pole ette nähtud. Ehk saab materjali osta OÜ Hiiu Teed tulevasest karjäärist kui see kord avatakse?
Kas korras külatee korvab kadunud vaikuse?
29. märts 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411