Reede, märts 4, 2016
 

Hilinejad võtavad riiulivõimaluse

Esmaspäeva hommikul kella 8.30 laevast maha jäänud hiidlane oli nördinud, miks ei lastud alla nn sõiduautode riiulit. Laevakompanii vastusest selgub, et riiuli kasutamise võimaluse võtavad hilised sadamasse jõudjad.
Laevast maha jäänud Märten Kross, kelle kirja avaldasime eelmise lehe arvamusküljel, vahendas paigaldaja vastust tema küsimusele, miks riiulit alla ei lastud, et suuri autosid oli palju.
Kirjutaja luges kokku, et sadamas ootas laeva u 40 sõiduautot, kaks veoautot, üks kaubik ja kaks liinibussi. Seega polnud suuri autosid justkui eriti palju, kui nn riiul oleks kasutusel olnud, mahtunuks laevale ka need kümme autot, mis nüüd maha jäid.
Saaremaa Laevakompanii büroojuht Kersti Õunapuu selgitas, et see, mitu veokit, bussi, kaubikut laevale mahub, kuidas neid saab paigutada, kas ühte või mõlemasse pardasse, sõltub sõidukite koormatest ja mõõtmetest ning on iga kord ainulaadne olukord.
“Laeva laadungi paigutamise üle otsustab laevapere lähtuvalt laadimise alguseks sadamas kohal olevate sõidukite hulgast ning e-piletiga sõidukite liikidest ja mõõtmetest,” selgitas Õunapuu.
Rippteki kasutamise võimalus tuleb tema sõnul otsustada kohe laadimise alguses – kui eelmüügist pileti ostnud ja sadamas ootavad autod ära mahuvad, riiulit alla ei lasta. Paraku pole võimalik ennustada kui paljud sõidukid saabuvad sadamasse peale laadimise alustamist.
“Kahjuks saabub osa sõidukeid alles viimase 10–15 minuti jooksul. Sel juhul tuleb ka arvestada võimalusega laevale mitte mahtuda,” nentis Õunapuu.
Ta kinnitas, et laevale laaditakse alati nii palju sõidukeid kui see on vastavalt reeglitele võimalik. Nii näiteks väljus Heltermaalt kõne all olevale, 29. veebruari kell 8.30 reisile parvlaev Regula, pardal 41 sõidukit ja 84 reisijat. Võrdluseks, et nädal varem oli samal reisil 44 sõidukit ja 100 reisijat, enne seda 44 sõidukit ja 105 reisijat.
Õunapuu tõdes, et esmaspäeviti Heltermaalt kell 8.30 väljuv reis on väga populaarne. Tema soovitus on sõit ette planeerida ja osta e-pilet, mis tagab kindla laevale pääsu. Ta tõi näiteks, et viimane e-pilet reisile, millega Kross arstile sõita soovis, osteti reedel,
26. veebruaril.
“Sotsiaalmeediast ja meediakajastusest saab lugeda, et mahajäänud reisija arstilesõit oli juba kuu aega tagasi teada, kuid ometigi ei planeeritud enda sõitu ei kuu aega ega ka kolm päeva ette,” ütles Õunapuu.
Laevaliikluse statistikast aasta kaheksanda ehk jaanuari viimase täisnädala kohta selgub, et sel nädalal ei jäänud StOla reisidest maha ühtegi sõidukit. Regula reisidest jäädi maha kahel korral: 22. veebruaril kell 8.30 Heltermaalt väljunud reisilt 18 liinimeetrit ja pühapäeval 28. veebruaril kell 12.30 Heltermaalt väljunud reisilt 37 liinimeetrit autosid.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411