Reede, märts 18, 2016
 

Hiiu vald PKT taotlust veel ei esita

| Hiiu Leht
Hiiu valla eelarvevahendite nappuse tõttu ei esita vald EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmile toetusetaotlust toidu avastuskeskuse rajamiseks.
Kolmapäeval kinnitas riigihalduse minister Arto Aas Hiiu maakonna piirkondade konkurentsivõime (PKT) programmi tegevuskava. Selle prioriteetseimaks objektiks on 1000ruutmeetrine Eesti toidu avastuskeskus, mille Hiiu vald kavatses rajada Kärdla sadamaalale plaanitava tervise- ja loomekeskuse juurde.
Hiiu vallavanem Reili Rand ütles, et praegu vallavalitsus taotlusega ei kiirusta ning esimesse etappi seda ei esitata.
“Sadamaala arendamine ja sealhulgas Eesti toidu avastuskeskus on jätkuvalt oluliseks prioriteediks,” kinnitas Rand. “Hetkel vaatame läbi enda võimalused ja valmistume teiseks taotlusvooruks.”
3 miljonit maksva keskuse rajamiseks tuleks Hiiu vallal välja käia miljon eurot. Lisaks eeltöödele kuluv raha, mille mahuks  hinnanguliselt 100 000 kuni 150 000 eurot.
Käina tõusis esimeseks
Projektide edurivis tõusis nüüd esimeseks Käina alevikku loodav Hiiumaa loodus- ja tegevuskeskus.
Käina vallavanem Omar Jõpiselg ütles, et keskus rajatakse praeguse Käina spordikompleksi fassaadiosa asemele. Nõukogude ajal ehitatud ja Eesti taasiseseisvumise järel pooleli jäänud spordihoone üks osa lammutatakse.
Asemele ehitatakse keskus, millele pole veel täpset nime, kuid mille kandvaks ideeks on “Hiiumaa on seestpoolt suurem kui väljast paistab” ja eesmärgiks saare looduskeskkonna tutvustamine. Ideekavandi järgi on keskuse ekspositsiooni sisuks omanäolise ja eripalgelise loodusega Hiiu saar, loodusest ajendatud ja Hiiumaa inimeste lood.
Käina vallavolikogu otsustab keskuse ehitamise ja haldamisega tegelema hakkava allasutuse loomise 24. märtsi istungil, samas on kavas välja kuulutada ka keskuse projekteerimishange.
Edurivis järgmine on Pühalepa valla taotlus Suuremõisa juustukoja ehitamiseks külastuskeskuseks. Pühalepa vallast öeldi, et neil on kindel plaan toetusetaotlus esitada.
Käina ja Pühalepa toetussumma kokku on 2,2 miljonit eurot. Üldse on programmist Hiiumaale tulemas 2,4 miljonit eurot.
Maavanem sai PKT tegevuskavasse jätta investeerimisobjekte kuni kahekordse toetussumma määras ehk 4,86 miljoni euro eest.
Kokku esitas Hiiu maavanem Riho Rahuoja mullu märtsis ettevõtluse arendamise sihtasutusele (EAS) neli objekti (Lisatud tabel).

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411