Teisipäev, märts 15, 2016
 

Emmaste sai küünlaümbristest puhtaks

erakogu
Küünlajaht 2015/2016 Facebooki leht
Lõppenud Kuusakoski küünlaümbriste jahil kogusid Emmaste põhikooli õpilased kokku üle 33 000 kasutatud teeküünla ümbrise ehk enam kui pooled saarelt kogututest. Suurim üksikkoguja oli Kertu Liisa Põtter.
Emmaste kool osales kampaanias viie koosseisu ja 52 õpilasega. Kõige innukamad küünlaümbriste kogujad olid 5. klassis, mille õpilased said kokku 16 220 ümbrist. Põhipanuse andis Kertu Liisa Põtter, kes tõi Kuusakoskisse saatmiseks üle 13 000 küünlaümbrise. Viiendikele naeratas ka loosiõnn – nad võitsid priisissepääsu kogu klassile Tallinna Teletorni.
Põtter oli saare innukaim koguja ka mullu, mil ta kogus 6350 küünlaümbrist. Tema ema Kaja Laid rääkis, et ehkki pere naudib pimedal ajal küünlavalgust, kogunes enamus küünlaümbristest nii sel kui kahel eelmisel kampaania-aastal heade sõprade, tuttavate, töökaaslaste ja sotsiaaltöötaja vahendusel ka valla eakate abil.
Laid selgitas, et pere tegeleb küünlaümbriste kogumisega aastaringi. “Puhastan need seest ära ja meisterdan sisust süüteroose,” ütles ta ja jagas õpetust, et kui küünlaümbris enne külmikusse või talvel eeskotta jahedasse panna, tuleb vaha väga hästi välja. Küünlavahast ja munakarpidest tehtud süüteroosid kuluvad ära oma majapidamises.
Ta möönis, et küünlaümbristega mässamisest on kujunenud perekondlik ettevõtmine ja tütar Kertu Liisa on kohati sellest isegi tüdinud. Ema on see, kes hoiab teemat üleval, puhastab, pakib küünlaümbrised sajakaupa kokku ja kui aeg küps, aitab laadungi kooli transportida. Pere tänavune ümbriste kogus kaalus üle 16 kg.
Loosiõnn tõi Superkoguja medali
Emmaste kooli 3.–4. klassi õpilased kogusid ligi 8000 küünlaümbrist, 1. klassi saagiks oli enam kui 6000 ümbrist, 2. klass sai kokku ligi 1600 küünlaümbrist ja 8. klass peaaegu 1500 küünlaümbrist. Klasside aktiivsemad kogujad olid Mattias Mets, Carolin Ala, Thereese Saar ja Marcus Jundas. Neist Mets ja Saar võitsid loosiga nimelise Superkoguja medali.
Palade põhikoolist osalesid kampaanias koos 1. ja 3. klass 18 ning 2. ja 4. klass üheksa õpilasega. Kuusakoskisse saadeti 14 675 küünlaümbrist, millest enam kui 11 000 ümbrist kogus kokku 1. ja 3. klassi ühisesindus. Kooli aktiivseim üksikkoguja oli Viktoria Kuldvee, kes tõi 8610 küünlaümbrist. Temalegi tõi loosiõnn Superkoguja medali.
Käina kooli viienda klassi 15 õpilase noosiks oli 10 134 küünlaümbrist, mis kampaaniata leidnuks tee prügikasti. Klass võttis osa ka kampaania loovtööde lisavõistlusest “Küünal küll, aga kas ujub ka?”.
Kokku kogusid 94 Hiiumaa koolilast ligi 58 000 küünlaümbrist kogukaaluga 70 kg. Üle Eesti võttis  ettevõtmisest osa 365 kooli-lasteaeda enam kui 12 000 lapsega. Kokku koguti ligi 4 miljonit küünlaümbrist, mille kogukaal küündis pea 6 tonnini.
“Küünlaümbriste jaht” on keskkonnakampaania, mille eesmärk on koguda võimalikult palju alumiiniumist küünlaümbriseid. Seekordne kogumisperiood kestis oktoobrist jaanuari lõpuni ja tulemused avaldati märtsi avapäevil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411