Teisipäev, märts 15, 2016
 

Direktoriks valiti õppenõukogu toetuse saanud Valeri Gramakovski

Konkursikomisjon esitas vallavalitsusele sügisel tööd alustava Kärdla põhikooli juhi ametisse kinnitamiseks Kärdla ühisgümnaasiumi Kõpu õppekoha senise juhi Valeri Gramakovski.
Valiku tegi konkursikomisjon 10. märtsi istungil toimunud salajasel hääletamisel, mille tulemuseks 4:3. Ametisse kinnitab Valeri Gramakovski Hiiu vallavalitsus.
“On rõõm, et lõppvoorus olid komisjoni ees kaks väga tugevat kandidaati ning nagu näitavad ka tasavägised hääletamistulemused, oli komisjoni valik keeruline,” ütles komisjoni juhtinud Hiiu vallavanem Reili Rand.
Gramakovski tugevustena tõi ta esile tema avatud ja sooja suhtlemisstiili, hea meeskonnajuhtimise oskuse ja tasakaalukuse probleemide lahendamisel.
“Esile tõstmist väärib kindlasti ka tema väga hea töö Kõpu õppekoha juhtimisel, seda nii õppetöö korraldamises kui üldistes majandamise küsimustes,” ütles Rand.
Ta lisas, et komisjoni liikmed tõid positiivsena välja ka tema selge nägemuse Kärdla põhikooli tulevikust, mis sai tugeva toetuse ka õppenõukogust.
Nimelt esitas Gramakovski kandidatuuri komisjonile ka kandidaatide ettekandeid kuulanud Kärdla ühisgümnaasiumi õppenõukogu 27 poolthäälega. Teine kandidaat, Margit Kagadze, sai 12 toetushäält.
Kagadze tunnistas sotsiaalmeedias enda allajäämist Gramakovskile ning soovis uuele juhile edu, sihikindlust ja koolirõõmu. Omalt poolt tänas ta kõiki toetajaid, lisades, et jätkab püüdlemist oma unistuse poole.
Gramakovski ütles Hiiu Lehele, et soov astuda karjääriredelil järgmine samm tekkis tasapisi ja kindlalt. “Kogukonna toetus ja juhtkonna usaldus innustavad pingutama ja see lisab minu jaoks uuele ametikohale lisaväärtust, sotsiaalset vastutust,” ütles ta.
Suurimaks väljakutseks uues ametis nimetas ta toimivat koostööd kõigi osapoolte vahel – kooli, kodu, hoolekogu, kooli pidaja, kogukonna, erinevate haridusametite vahel ja Hiiumaal tervikuna, Kärdla põhikooli ja Hiiumaa riigigümnaasiumi koostöö võtmesõnaks aga paindlikkust.
Valeri Gramakovski on lõpetanud Tallinna pedagoogikaülikooli kunstiõpetuse ja joonestamise erialal, meedia ja reklaami lisaerialaga. Õpetajana töötanud Audentese erakoolis, kus õpetas joonestamist, kunstiajalugu ja lisaainena meediat. Viimased poolteist aastat on ta olnud Kärdla ühisgümnaasiumi Kõpu õppekoha juht.
Tähtajaks, 23. veebruariks, laekus Kärdla põhikooli direktori konkursile kolm avaldust ning kõik kolm kutsuti vestlusele. Üks kandidaatidest loobus konkursil osalemast, ülejäänud kahega toimus vestlus 7. märtsil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411