Reede, märts 4, 2016
 

Digitalgud hiidlaste seas populaarsed

Hiiumaa Muuseumid SA fotokogu
Tänavuse merekultuuriaasta esimesed Digitalgud lõpevad täna. Viiekümne foto seas on ligi viiendik Hiiumaa-ainelist pilti, millega seotud küsimustele loodetakse talgute abil vastuseid leida.
Kõik tuvastamist vajavad pildid on laetud üles Digitalgute Facebooki lehele. Näiteks otsitakse perenime 1942. aastal 10kuusele Ilonale, kellest mälestuspilt on jäetud Õngu küla naabritädile. Tema foto meeldib 16. ja on jagatud 22. korral, ent seni pole tema perenimi selgunud.
Võrreldes teistest piirkondadest tuvastamiseks üles pandud fotodega, on Hiiumaaga seotud pilte kommenteeritud enam. Mõnedele küsimustele on ka leitud vastused. Ühel fotol tuvastasid Kaspar Lusmägi ja Arne Kuli Salinõmme kaluribrigaadi kõik kolm kalurit. Hiiumaa Muuseumid SA fotokogu pildil on Veimar Kuli, Anton Alas ja Arvid Maar. Ülesvõtte tegemise ajaks pakub Kuli 1960ndate lõppu või uue kümnendi algust.
Tuvastamise ootel on näiteks veel kolm noormeest 1998. aastal tehtud fotol FC Hiiu Kalur jalgpallimeeskonnast. Kuraditosin neist on juba nimed juurde saanud.
Sel aastal toimuvad Digitalgud esmakordselt kolmes osas ning järgmised kaks leiavad aset 7.–16. maini ja
1.–10. novembrini. Talgute eesmärgiks on lisainfo saamine mäluasutustes hoiul olevate puudulikult kirjeldatud piltide kohta, et järgmistel huvilistel oleks neid tulevikus kergem leida ja kasutada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411