Teisipäev, veebruar 16, 2016
 

Üle jõu elu ja poliitmängud

Ametist lahkuv abivallavanem Jaanus Valk räägib tänases Hiiu Lehes avatud kaartidega sellest, miks ja kuidas on paar aastat tagasi suurte ootuste ja ülistuskõnede saatel loodud Hiiu vallas jõutud tänasesse seisu.
Valk kinnitab meie tollast oletust, et linnavalitsuse klaaskasti suurte rendikulude ja Kärdla sadama ehituse kuluka omafinantseeringu tõttu olnuks Kärdla linn juba 2014. aasta lõpuks maksujõuetu. Ühinemine paremas seisus Kõrgessaare vallaga päästis tol hetkel olukorra.
Õppust pole sest võetud ja nüüdseks ollakse jõutud seisu, kus valla netovõlakoormus ületas aasta lõpul 70 protsenti. Ilmselt oli lubatud 60 protsendi piir ületatud juba varem, kuid pildi ilustamiseks seisis vallamaja rendikohustus eelarvereal, kus seda sai käsitleda kui ajutist kohustust.
Tegelikult teadis juba viimane Kärdla linnavalitsus, et vallavalitsuse hoone rendileping on sõlmitud nii, et seda on sisuliselt võimatu lõpetada. Maksa kogu rent 25 aastase perioodi lõpuni ja koli ikkagi välja!
Suure tänu peavad valijad sellise lepingu eest ütlema tollasele linnapeale Anton Kaljulale ja volikogu esimehele Ivo Eesmaale, aga ka kõigile volikogu liikmetele, kes lepingu poolt hääletasid.
“Juhtumipõhine elu, projektipõhine elu ilma tervikpilti nägemata, ilma raha lugemata, kulutamine üle võimete,” niisugune on kogenud omavalitsusjuhi Jaanus Valgu hinnang Kärdla linna asjaajamisele.
Poliitilised liivakastimängud jätkuvad ja neis mängudes on Georg Linkov
kahtlemata tugevam kui Jaanus Valk. Nii tulebki Valgul lahkuda, Linkov aga üritab tõestada, et valla finantsraskused on tekkinud mõne viimase kuuga.
Kas keegi seda ka usub?
16. veebruar 2016

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Jüri Kurm

    Ükski puu ei kasva taevasse…tuntud ja tunnustatud mehed?!!!

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411