Teisipäev, veebruar 16, 2016
 

Tt-stuudio kaks koolitantsu jõudsid finaali

Helja Kaptein
Tänavuse festivali Koolitants maakondlikust voorust pääses aprillis Jõhvi kontserdimajas toimuvale finaalkontserdile kaks tantsu – mõlemad Tt-stuudio esituses.
Tt-stuudio viis rühma kokku 55 tantsijaga esitasid Koolitants 2016 maakondlikus voorus Kärdla kultuurikeskuses 17 tantsu – kõikide autor ja juhendaja Tiina Kaev.
“Meil läks tõesti hästi ja on, mille üle rõõmustada,” ütles pärast tantsupäeva Tt-stuudio juhendaja Tiina Kaev.
Nii tantsis end 6.–9. klasside arvestuses finaali Tt-stuudio kolmas rühm tantsuga “Päev koolis”. Eesti-teemaline tants “Vee ja soola saaga” tunnistati 10.–12. klasside vanuseastmes finaalivääriliseks.
Lisaks sellele teeniti ka kolm eripreemiat. Tants “Konna elu” Tt-stuudio neljanda rühma esituses, sai silmapaistva kostüümi eripreemia, “Kalade paraad” viienda rühma esituses tunnistati eripreemia vääriliseks lennuka idee eest. Tantsijapreemia pälvis Teele Tammsaar, kes tantsib stuudios juba kümnendat aastat, tehniliselt puhta ja siira lavalise oleku eest.
Kokku osalesid meie tantsijad tantsufestivali seitsmest žanrist viies.
Tiina Kaev ütles, et žürii tagasiside on alati väga vajalik, kuna tantse nähakse erinevatest vaatenurkadest. “Seekordsed soovitused olid hästi positiivsed ja julgustavad,”  lisas juhendaja. “Kiideti uskumatuna näivat tantsude arvu ühelt stuudiolt, jagati ideid, mis nendel tantsu vaadates tuli.”
Kaevu sõnul leidsid žüriiliikmed, et stuudio eestiteemalised tantsud olid mõlemad tehniliselt väga puhtad ja hästi välja tantsitud, heade jooniste ja mõjuvate kostüümidega. Veel juhtisid nad tähelepanu sellele, et arendada tantsijate tehnilisust, millest mõne tantsu puhul veidike puudu jäi.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411