Teisipäev, veebruar 23, 2016
 

Päevakeskus kutsus külla

Heli Harak
Veebruari algul kutsusid Hiiu valla sotsiaalkeskuse Kõrgessaare päevakeskuse töötajad huvilisi lahtiste uste päevale. Põhjust oli ka, sest muutusi on olnud üksjagu.
9. septembril 2014 kolis Lauka päevakeskus Kõrgessaare vallamaja endistesse ruumidesse. Nii Laukal osutatud päevakeskuse kui ka Viskoosa valitsejamajas osutatud riiklik erihoolekandeteenus koondusid nüüd ühte majja. Muutus ka nimi, nüüd tegutseb endises vallamajas Kõrgessaare päevakeskus. Mullu tehtud renoveerimistööde käigus kohandati maja klientide vajadustele vastavaks. Uue keskuse avamispidu peeti mullu 24. septembril, kuid siis ei olnud veel köök päria valmis – olid küll vajalikud seadmed, kuid puudus inventar.
“Avatud uste päeva tahtsimegi nüüd teha selleks, et rahvas saaks tutvuda meie majaga ja näha millega tegeleme,” selgitas päevakeskuse juht Heli Harak.
Kõik soovijad said tutvuda majaga ja päevakeskuse tegemistega – päeva jooksul külastas keskust ligi 60 inimest. Kohale tuli inimesi nii ümberkaudsetest küladest kui Kärdlast ning koos tehti majas ringkäik. Eakad meenutasid möödunud aegu: millises ruumis asus kunagi kino, kus raamatukogu, millises postkontor ja missugune oli nüüdseks endised mõõtmed tagasi saanud saal, aga ka neid, kes kunagi maja teisel korrusel olnud korterites elanud.
Kokkutulnuile esinesid Hiiu valla sotsiaalkeskuse erihoolekande inimesed. Kärdla tegevustoa kliendid koos juhendaja Virve Salumiga
esitasid kauni kellamängu ja Andrus Sarik lummas oma imeilusa lauluhäälega kõiki saalisolijaid. Päevakeskuse enda noored astusid üles omaloomingulise lühipalaga “Noore peremehe vallatused”, millega käidi esinemas ka Astangu rehabilitatsiooni-
keskuses toimunud teatripäeval.
Päev jätkus infotunniga, kus Hiiu valla sotsiaalkeskuse juhataja Elle Voolma jagas infot asutuse töö kohta ning valla sotsiaalhoolekande peaspetsialist Kairi Priit rääkis valla sotsiaalteenustest ja vastas kuulajate küsimustele. Kohvipausi ajal nauditi suupisteid ja vahetati muljeid. Päeva lõpetas seeniortantsijate esinemine.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411