Reede, veebruar 26, 2016
 

Noorlaskurid tulid Eesti meistriks

Aimar Hansen
Hiiumaa laskespordi klubi noorsportlased said eelmisel nädalal võistkondliku meistritiitli EKSLi meistrivõistlustel õhupüssist laskmises.
Kalmar Tikerpuu juhendatavad Jannela Kokla, Pärni Kuuse, Miko Sedrik ja Risto Tikerpuu võistlesid 18. veebruaril Haapsalus, esindades Hiiumaa kooliõpilasi Eesti koolispordi liidu (EKSL) meistrivõistlustel põhikoolide 6.–9. klasside arvestuses. Igal osavõtjal tuli õhupüssist lasta toelt 20 lasku.
Meie noortest oli individuaalselt edukaim Pärni Kuuse.
Tulemusega 199 silma oli ta 66 noormehe konkurentsis kuues. Miko Sedrik oli kümnes tulemusega 198 silma ja Risto Tikerpuu 17. kohal tulemusega 196 silma. Elu esimese võistluse teinud Jannela Kokla tulemuseks oli suurepärane 185 silma (seeriad 93 ja 92 silma).
Hiiumaa laskesportlaste tulemuste summa 778 silma andis meistrivõistlustel põhikooliõpilaste üheteiskümne võistkonna seas esikoha. Teise koha sai tulemusega 774 silma Käru põhikooli ja kolmanda koha tulemusega 773 silma Haapsalu põhikooli esimene esindus.
Hiiumaa laskespordi klubi juhatuse liige Aimar Hansen hindas, et noored olid väga tublid – eriti kui arvestada, et konkurendid olid neist üksjagu vanemad ja seas oli ka selliseid sportlasi, kes igapäevaselt treenivad. Meie noormehed harjutavad laskmist Käina spordikeskuses kord nädalas.
Jannela Kokla senine kokkupuude õhupüssist laskmisega on sootuks napp. “Kuna võistkonnas oli üks tütarlaps nõutud, õnnestus Kalmaril ta nõusse rääkida. Trenni ta palju teha ei jõudnudki, ehk 50 lasku,” avaldas Hansen.
Pärni Kuuse lasi toelt viimati mullu kevadel, misjärel hakkas laskma õhupüssi toeta ja püsti seistes. Tema ja teiste noormeeste edenemine aastaga on  märgatav. Näiteks mullukevadisel võistlusel Männiku Õhk oli Kuuse võidutulemuseks 198 silma, Tikerpuu lasi seal 191 ja
Sedrik 190 silma.
Meistrimedalid ja -diplomid said Hiiumaa noorlaskurid kätte kesknädalal, mil klubi korraldas neile piduliku koosviibimise Roograhu sadama restoranis.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411