Reede, veebruar 5, 2016
 

Mälestiste toetus tänavu suurem

Harda Roosna
Muinsuskaitseamet toetab tänavu mälestiste omanikke ligi 18 000 euroga, see on 6000 eurot enam kui mullu.
Hiiumaa muinsuskaitse vaneminspektor Katrin Koit ütles, et Hiiumaalt esitati siiski kolm korda enam taotlusi kui need, mis rahastatud said.
Pühalepa vald sai 4950 eurot Suuremõisa mõisa piirdemüüride lõikude niiskuskindlaks tegemiseks. Koit ütles, et tegemist on jätkutöödega. Eelmisel aastal tehti 5000eurose
toetusega piirdemüürid korda, varisenud müüriosad laoti üles ja nüüd kaetakse need katusega, et müür enam ei laguneks.
“Need müürid asuvad atraktiivse koha peal, Suuremõisa lossi juures, ja on hea meel, et ka niisugused pisidetailid korda saavad,” vastas Koit küsimusele, milline mullu korda saanud objektidest enim rõõmu teeb.
Suuremõisa mõisa tuuleveski varemete müüride avariikatuste tegemise esimese etapi töödeks sai MTÜ Hiiumaa Muinsuskaitse Selts 7000 eurot.
Käina valla Kaigutsi külas asuva Miku tuuliku avariitöödeks sai selle omanik 2000 eurot.
Kärdla apteegihoone esimese korruse aknaaluste palkide ja laudise vahetuseks, hüdroisolatsiooni paigaldamiseks, tuulutuse tagamiseks ja uue laudise paigaldamiseks sai OÜ Kärdla Apteek 4000 eurot.
Kokku laekus muinsuskaitseameti kinnismälestiste restaureerimistoetuste tänavuses taotlusvoorus tähtajaks 201 nõuetele vastavat taotlust kogusummas üle 3,1 miljoni euro. Eelarves oli toetusteks ette nähtud 675 000 eurot, millest 5 protsenti ehk ligi 34 000 eurot jääb ettenägematute tööde reservi. Kokku määras komisjon toetusi üle 641 000 euro 92 projektile.
“Mälestise säilimine on esmajoones selle omaniku seadusejärgne kohustus, riik muinsuskaitseameti näol saab kaasa aidata nende omanike tegevustele, kes ise on üles näidanud suurt aktiivsust ja on ise nõus panustama restaureerimisse,” selgitas ameti peadirektor Siim Raie toetuste määramise otsust väljasaadetud pressiteates. Raie soovis, et toetuse kaasabil mitte ainult ei likvideeritaks avariilisi olukordi, vaid reaalselt aidataks kaasa mälestise kordasaamisele ja säilimisele.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411