Reede, veebruar 12, 2016
 

Maksumaksjad maale!

Euroopa Liidu kohalike ja piirkondlike esindajate kogu tegi kolmapäeval avalduse, milles kutsuvad ELi üles ajakohastama maapiirkondi, et kaotada linna- ja maapiirkondade arenguerinevused.
Kohalikud juhid tegid Euroopa Regioonide Komiteele konkreetsed ettepanekud maapiirkondade ajakohastamiseks ning linna- ja maapiirkondade arenguerinevuste kaotamiseks. Eestist osales kokkusaamisel raportöörina Viljandi linnavolikogu liige Randel Länts.
Kohalike omavalitsuste eestkõnelejad tuletasid kogu Euroopale meelde, et maapiirkondade elanikkonna vähenemine on Euroopas tõsine probleem ning nüüd on vaja rohkem rahastamisvahendeid maaelu arengu programmide jaoks, millega ergutataks majanduskasvu ja loodaks töökohti.
Arvamuses “Innovatsioon ja maapiirkondade majanduse ajakohastamine” pakkusid kohalikud juhid välja konkreetseid meetmeid praeguste suundumuste muutmiseks. Muuhulgas nõuti, et edendada tuleb väikeettevõtete tootearendust ja ühist turustamist kohalike turgude arendamiseks, parandada kutseõpet ning arendada kiiret internetiühendust ja IKTalaseid teadmisi maapiirkondades.
Sellele otsusele kirjutavad hiidlased, kes tervitavad iga ettevõtja saarele tulekut ja iga ettevõtet, mis saarel töökohti pakub, kahe käega alla. Tähendab ju iga töökoht ühele või isegi mitmele inimesele võimalust elada saarel ja siin makse maksta.
Äsja esitati raport, kui palju on Eestis tondilosse, kus enam ei elata ja mis tuleks lammutada. Iga selline korter oli kellegi kodu, kellegi kinnisvara, millel lisaks emotsionaalsele väärtusele ka rahaline väärtus. Need inimesed on oma varast ilma jäänud, sageli maapiirkonnast või üldse Eestist lahkunud, jättes oma riigi ilma enda tööjõust, aga ka maksudest.
Selleks, et Eesti elaks, tuleb teha midagi
enamat kui numbritele tuginev haldusreform. Töökohad ja inimesed tuleb maale tagasi tuua. Ja selleks vajavad maapiirkonnad nii Eesti riigi kui Euroopa Liidu abi.
12.veebruar 2016

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Jüri Kurm

    …kuidagi hiljaks jäädakse igal pool….pauk on juba käinud,siis hakatakse vaatama,egas ometi pommi pole kusagile pandud…ja pommipanijat üldse ei meenutata!

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411