Reede, veebruar 12, 2016
 

Kuidas teha vahet uutel laevadel?

OÜ TS Laevad
Hiidlased teavad rääkida lugusid, kuidas mõni pealinnast tulija on alles poolel teel Saaremaale või Vormsile avastanud, et sõidab valele saarele. Oktoobrikuust peaks eksimine olema ilmvõimatu.
Uute parvlaevade värvisõnum on selge – Hiiumaale sõidavad punane ja roheline, Saaremaale oranž ja sinine. Väiksemate saarte ja kahe suursaare vahel kulgevad sinivalged laevad.
Oktoobrist Mandri-Eesti ja suursaarte vahel kurseerima hakkavate uute parvlaevade väliskujundus on erksa ja kontrastse värvilahendusega ning kasutatud on üldistatud etnograafilist motiivi. Muhumaa ja mandri vahet sõitma hakkavate parvlaevade Tõll ja Piret puhul domineerib välisdisainis vastavalt sinine ja oranž värvus, Hiiumaa liini parvlaevade Leiger ja Tiiu puhul vastavalt roheline ja punane toon.
Uute parvlaevade väliskujunduse välja töötanud loovagentuuri Identity loovjuhi Ionel Lehari sõnul täitus uute parvlaevade projekti puhul tema ammune soov teha silmapaistvat disaini. Inspiratsiooni kujunduseks sai ta sümmeetriast, kuna nii laev kui selle marsruut on sümmeetrilised.
Uute parvlaevade sisekujunduse lahendused aitas laevaehitajatel valida sisearhitekt Pille Lausmäe, kelle sõnul oli oluline seista selle eest, et reisijal oleks mõnus. Palju on nad tähelepanu pööranud inimeste soovidele, et oleks võimalik võtta mugavalt einet, nautida vaadet, liikuda ratastooliga, laadida sülearvutit või nutiseadet ning lastel veeta aega mängutoas.
Järgmisel aastal valmib uus laev Hiiumaa ja Saaremaa ehk Sõru–Triigi liinile. See on valge nagu juba töötavad sõsarlaevad Ormsö ja Kihnu Virve ning küljele tuleb Hiiu- ja Saaremaa rahvuslikest mustritest kokku sobitatud sinist värvi motiiv.
Kunstnik Veiko Klemmeri kolme kavandi seast eelistasid ühtsama kujundust nii Hiiu ja Saare maavanemad kui ka Emmaste ja Leisi vallavalitsused.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411