Teisipäev, veebruar 2, 2016
 

Biosfääri programmiala koostööseminar

Homme, 3. veebruaril toimub Saaremaal Kuressaares keskkonnaameti, Eesti saarte kogu ja TTÜ Kuressaare kolledži koostööseminar “Lääne-Eesti saarte koostöö eile, täna, homme”.
Eesti saarte kogu juhatuse esimees Leo Filippov teatas, et seminari esimeses osas meenutatakse 25 aasta taguseid olulisi arengusündmusi Lääne-Eesti saartel. Hiiu Lehes vaatab neile tagasi biosfääri kaitseala töötaja 1991–1996, praegune hiidlaste koostöökogu tegevjuht Reet Kokovkin (vt lk 2).
Uurimis- ja arendustegevusest saartel viimase 25 a. jooksul kõnelevad Anne Keerberg ja Maret Pank, eeldusi arenguks ja koostööks kogukonnas avab Ülo Vooglaid.
Seminari teise osa avab Toomas Kokovkini ettekanne biosfääri programmiala (BPA) strateegiast ja tegevuskavast UNESCO programmi “Inimene ja biosfäär” (MAB) uue strateegia kontekstis. Riigikantselei esindaja räägib haldusvõimekuse arendamisest ning Neeme Suur haldusreformi ja Lääne-Eesti saarte koostöö eeldustest.
Päeva lõpetab paneeldiskussioon, kus otsitakse vastuseid järgnevatele küsimustele: Kuidas kavandada ja luua Lääne-Eesti saartel elukeskkonna arenemiseks eeldusi, koostööd ja ühistegevust? Millised on saarte kogukondadel arenguvajadused? Milliste institutsioonide koostöö on vajalik? Kuidas areneda koos teiste saartealadega Euroopas?
Lääne-Eesti saarestiku BPA spetsialist Lia Rosenberg ütles, et seminari peamine eesmärk on teadvustada, et paljud meist elavad biosfääri programmialal ja et koostöös teiste saartega saaks UNESCO tunnustust targalt kasutades elu meie saartel paremaks muuta.
Seminar toimub TTÜ Kuressaare kolledžis (Tallinna tn 19) algusega kl 9.30.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411