Reede, veebruar 26, 2016
 

Aasta 2015: Keskkonnarikkumisi 30, trahve 12 000 eurot

Keskkonnainspektsioon algatas keskkonnaalaste rikkumistega seoses Hiiumaal mullu 30 väärteomenetlust. Keskkonnaalaste õigusrikkumiste eest määrati Hiiumaal trahve 27 isikule kogusummas 6184 eurot. Kolme õigusrikkumisega kaasnes ka keskkonnakahju, mille kogusummaks arvestati 6056 eurot.
Kõige enam oli mullu Hiiumaal kalapüügiseaduse rikkumisi –alustati 12 menetlust. Lisaks avastati ja eemaldati veekogust 17 korral selguseta kuuluvusega püügivahendeid.
Looduskaitseseaduse rikkumistega seoses algatati viis menetlust, kolm menetlust algatati jahiseaduse nõuete rikkumise ja kolm veeseaduse nõuete rikkumise tõttu.
Jäätmeseaduse, karistusseadustiku ja metsaseaduse nõuete rikkumise tõttu algatati igaühe puhul kaks menetlust ja välisõhu kaitse seaduse rikkumise alusel üks menetlus.
Keskkonnainspektsioon alustas eelmisel aastal keskkonnaalaste rikkumistega seoses Eestis kokku 1718 väärteo- ja 18 kriminaalmenetlust.
Ka kogu Eestis oli enim ehk 485 väärteomenetlust seoses kalapüüginõuete rikkumisega, lisaks avastati ja eemaldati veekogudest 1130 korral selguseta kuuluvusega püügivahendeid.
Trahve määrati kokku 1281 isikule summas 263 000 eurot, keskkonnakahju esialgseks kogusummaks arvestati 771 000 eurot.
“Kui elus saaks läbi sanktsioonideta, oleks tore, aga kahjuks pole kõik inimesed selliseks käitumiseks veel valmis, seega jätkame läbimõeldud järelvalvetegevust. Ikka selleks, et ettevõtjad oleks ausas konkurentsis, keskkond oleks puhtam, kala seaduslikku võrku satuks ja lastetoa vajakajäämised tasandatud saaks,” ütles keskkonnaminister Marko Pomerants möödunud aasta järelevalve tulemusi kommenteerides.
Jäätmevaldkonnast tõi inspektsioon esile vanarehvidega seotud probleemid, mis nõuavad täit tähelepanu ka sel aastal.
Eelmine aasta tõi keskkonnainspektsioonile ka uusi ülesandeid: lisandus laevakütuste kontrollimise kohustus, et tagada uute kütusenõuete rakendumine.
Metalli ebaseaduslik ost-müük, mis oli mõne aasta eest tõsiseks probleemiks, on kontrolli alla saadud tänu kontrollmüükide tegemise õigusele.
Looduskaitse poolel on endiselt palju probleeme puhkajatega, kes kipuvad sõitma kaitsealadel ja veekogude ääres või kes teevad lõket ja telgivad selleks mitteettenähtud kohas.
Kriminaalasjade arv on eelmiste aastatega võrreldes vähenenud, kuid see on seotud olulise kahju määraga, millest alates kriminaalasi algatatakse. Eelmisel aastal see määr tõusis, märkis inspektsioon välja saadetud pressiteates.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411