Teisipäev, veebruar 2, 2016
 

2000 on liiga palju

Hiiu Leht leiab jätkuvalt, et ka Jaanus Valgu palganumber ajal, mil ta volikogu juhtis, oli ebamõistlikult suur. Nagu ka Valgule ja Linkovile makstud 7000eurone preemia. Kõrvaltvaatajale jäi mulje, et kahe omavalitsuse ühinemistoetus innustas laristama.
Toogu praeguse koalitsiooni liikmed, milliseid põhjendusi tahes, igal juhul on 2000 eurot Hiiu vallavolikogu esimehe Georg Linkovi palgaks liiga palju.
Eriti kui pidada silmas seda, millisesse olukorda on vald juhitud Linkovi vallavanemaks oleku ajal: skandaalid, võlad, suur laenukoormus, koalitsiooni lagunemine ja jätkuvad pinged volikogus.
Linkov ei saa, kuigi ehk sooviks, eitada omaenda panust mullu septembris–oktoobris senise koalitsiooni lõhkunud konfliktis.
Mille eest siis maksta kui kõik see, mis praegu mureks, sai alguse Linkovi vallavanemaks olemise ajal?
Kusjuures Linkovi ametisoleku ajal võlgadest volikogu istungitel ei räägitud. Esimest korda tõi teema volikogu päevakorda uus vallavanem Reili Rand.
Ainus varasem vihje, et vallal on majandusraskusi, oli kirjas ühes volikogu revisjonikomisjoni eelmise aasta protokollis, kust selgus, et 2015. aasta alguse seisuga oli vallal maksmata arveid ligi 40 000 eurot, aastavahetuseks oli see number kasvanud 242 000 euroni!
Oleks tegu ettevõtte, mitte omavalitsusega, vääriks selle juht mahavõtmist, mitte kõrge palgaga autasustamist.
2. veebruar 2015

 

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
  • Jüri Kurm

    ..jaa,jaa..mõttekoht…võimalik vaid?huvitav kus…?Või teab vastust…mitte tuul!

     
     
     
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411