Reede, jaanuar 15, 2016
 

Tudengid tegid parvlaeval välknäituse

Jorven Viilik
Eesti kunstiakadeemia tudengid korraldasid eile Hiiumaa ja mandrivahelisel parvlaeval St.Ola kolm reisi väldanud näituse.
Kunstiakadeemia graafilise disaini teise kursuse hiidlastest üliõpilaste Jorven Viiliku, Oskar Tikka ja Martis Roosimaa ajutine installatsioon “Ülejää(k)” avati kell 12.30 reisil Hiiumaalt Heltermaalt Rohukülla.
Mitmemõttelise pealkirjaga teos põhineb tõdemusel, et huvilised kipuvad liialt vara autodega merejääle minema. “Ülejää(k) keskendub erinevate auto külge kuuluvate esemete sümboolikale, lastes neil vaatajate ees oma jäisest vormist välja sulada ja tekitades niimoodi erinevaid narratiive ja emotsioone. Sulamise tulemusena tekib ülejääk, mis on otsuse peegeldusena maha jäänud,” selgitas Viilik.
Installatsiooni elemente vahetati iga sadamasse jõudmise järel ning näitust oli võimalik näha kokku ainult kolmel järjestikusel praamisõidul. Teistel parvlaevaliinidel midagi samalaadset esialgu plaanis pole.
“Antud installatsioon kõnetab kohaspetsiifilist probleemi ja eksperimenteerib keskkonnaga, kuhu kaasaegne kunst tihti ei jõua,” avaldas Viilik ja möönis, et oli huvitav jälgida inimeste reaktsiooni.
Installatsiooni idee sündis kursuse töötoas, mida juhendab akadeemia õppejõud, graafiline disainer Viktor
Gurov.
Installatsioon asus parvlaeva St. Ola esimese korruse avaras fuajees infopunkti kõrval. Tudengite välknäitus parvlaeval sai võimalikuks tänu Saaremaa Laevakompaniile.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411