Teisipäev, jaanuar 26, 2016
 

Taidelaid tantsis sabatantsu

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Neljapäeval sõitis Kärdla segarahvatantsurühm Taidelaid Tallinna tantsuõhtule Sabatants, kus viis läbi hiiu tantsu õpitoa.
Tantsuõhtu näol oli tegu samanimelisele tantsufestivalile eelneva ettevõtmisega. “Otsides võimalust tegutseda aastaringselt on käima lükatud tantsuõhtute sari Sabatants Hopneri majas,” rääkis Hiiumaa rahvakultuuri spetsialist Helle-Mare Kõmmus. Ta selgitas, et ühendatud on õpituba ja tantsuõhtu ehk kaks tundi tantsuõpet ja üks tund vabatantsu.
Taidelaiu tantsijad ja nende juhendaja Kõmmus viisid seekord läbi hiiu tantsu õpitoa. Pillidega andsid osaliste tantsule hoogu Kersti Rõbtšenko akordionil, Valdek Elmi karmoškal ning Helen Kõmmus torupillil ja viiulil.
“Jõudsime üheskoos ära õppida nii mõnedki toredad valsi- ja polkavariandid ja õhtu viimases tunnis kohalike pillimeeste saatel ka jalga keerutada,” rääkis Kõmmus.
Käesolevaks hooajaks on plaanitud kolm tantsuõhtut, millest kaks on nüüdseks toimunud: novembris pöörlemise ja jaanuaris hiiu tantsu õpituba. Ees on veel 10. märtsi tantsuõhtu. Toimumispaigaks ikka Hopneri maja Tallinna vanalinnas Raekoja plats 18.
Festival Sabatants leiab aset 12.–14. maini Tallinnas, kus saavad ühel põrandal kokku nii kogenud tantsuteadjad kui ka päris algajad, et koos avardada silmaringi, lihvida tantsuoskusi ja muidugi koosolemisest rõõmu tunda.
“Sündmusele on oodatud kõik traditsioonilise tantsu armastajad,” lisas Kõmmus. Kolme päeva jooksul toimuvad seminarid ja õpitoad, mida juhendavad oma ala meistrid. Festival edendab ja mõtestab eestimaist tantsukultuuri.
Esimene festival Sabatants leidis aset 2012. aastal. Lisainfo lehel www.sabatants.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411