Reede, jaanuar 29, 2016
 

Puhastusteenuste pakkuja loob töökohti

Helja Kaptein
Kaks ja pool aastat Hiiumaal koristustöid pakkunud OÜ H&R Puhastus juhataja Kai Kallas pakub aastaringset tööd neljale inimesele ja loodab peagi palgata kümme juurde.
“Ettevõtja elu pole alati lihtne ja mure toob vahel kaasa ka magamata ööd, aga teha on veel palju ja jonni jätta pole plaanis,” ütles Kai Kallas. Ta märkis, et vaatamata olematule ettevõtjakogemusele pole ta oma firma asutamist siiani päriselt kahetsenud.
Head koristajadon ettevõtte töövõit
Hoolimata juhataja rollist käib Kallas siiani kõigil objektidel ka ise koristamas, et paremini koristajatele töö selgeks õpetada. “Siiani, kui keegi küsib, mis tööd sa teed, siis ütlen, et olen koristaja,” muigas ta ja lisas, et teda vaadatakse seejärel imestusega.
“On ka küsitud, kas sa tõesti elu lõpuni kavatsed jääda vetsupotte pesema. Ilmselt küll, jah, ma loodan, et ma tõesti saan teha seda elu lõpuni,” ütles ta uhkusega ja lisas, et ka ettevõtte teised koristajad on oma tööga rahul. “Koristamine on tänapäeval puhas ja tore töö: tüdrukud lähevad koristama puhaste riietega, tulevad puhaste riietega ja saavad selle eest normaalset palka”.
Kallas tõdes, et tublide töötajateta on võimatu head teenust pakkuda ja kiitis väga oma ettevõtte koristajaid, kelle leidmist nimetas ka eelmise aasta suurimaks töövõiduks. “Eesmärk on see, et nad oleks sama osavad ja targad nagu mina,” ütles Kallas, kes ise on läbinud puhastusteenindaja-juhendaja kutsestandardile vastava koolituse. Ta lisas, et kompetentsed töötajad annavad kindlustunde, et vastutust on vajadusel võimalik jagada.
Töötajatele teeb Kallas ise esmase väljaõppe ja paari kuu pärast viib Tallinnasse koolitusele. Koristajate valikul peab ta esmatähtsaks isikuomadusi: “Kõik muu on õpitav.”
Ärikliendid aitavad arengule keskenduda
Eelmine aasta tõi ettevõttele juba kasumi. Ka käibe järsk kasv näitab, et ettevõte on teinud suure arenguhüppe: esimese 18 kuu käivet on H&R Puhastus möödunud aasta
11 kuuga enam kui kahekordistanud.
H&R Puhastus pakub koristusteenuseid suurpuhastusest ja eripuhastusest igapäevase hoolduskoristuseni. Mullu lisandus muru niitmine.
Vajadusel pakub ettevõte ka kiirteenust: “Neid olukordi ikka on, kui helistatakse ja öeldakse, et kass pissis vaiba täis – siis oleme ruttu läinud ja selle ära lahendanud,” ütles Kallas.
Kallas rääkis, et äriplaani kirjutades keskendus ta eraklientidele, kuid nüüd, endalegi üllatuseks, tehakse suurem osa tööst ettevõtetele. See omakorda annab võimaluse keskenduda arengule ja tõsta teenuse kvaliteeti.
Uue arenguna plaanib ettevõtja võtta kasutusele veebipõhise kinnisvarahalduse programmi, mille abil saab välja arvutada iga üksiku objekti koristamiseks kuluva aja. “Muidu oled poole kohaga hiromant: kuidas ma saan teada, palju mingi töö aega võtab,” ütles Kallas ja lisas, et programmi abil on tunduvalt lihtsam teenuse hinda kujundada ja seda ka kliendile selgitada.
Vabatahtlikult lasteaedadele appi
Kallas ütles, et turg Hiiumaal veel täidetud ei ole, koristusteenuse valdkond on kindlasti klienditeenindusettevõtete jaoks väga oluline ja vajaks enam väärtustamist. “Kui kokk annab kehva toidu välja, siis jääb halb mulje, kui teenindus on kehv, jääb halb mulje, kui maja on must, siis jääb ka halb mulje – kõik need osad peavad olema võrdselt hästi täidetud.”
Kord aastas on ettevõtte töötajad vabatahtlikult käinud puhastamas lasteaedade vaipu, madratseid ja pehmet mööblit. Töid on tehtud juba Kärdla ja Käina lasteaias, nüüd on järg teiste lasteaedade käes.
Kallas on veendunud, et pehmet mööblit võiks hoolikamalt puhastada kord kvartalis. “Enda kodus pesen kord kvartalis kõik madratsid ja diivanid puhtaks ja õhk on puhtam, vähem on nohusid,” ütles Kallas, kes soovitab vähemalt kord aastas selle teenuse sisse osta.
Hiiumaal pakub puhastusteenuseid ka OÜ SOL
Baltics.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411