Teisipäev, jaanuar 5, 2016
 

Pühapäeval mälestati Vabadussõjas võidelnuid

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Pühapäeva hommikul kell 10. 30 helisesid üle Eesti kirikukellad ning mälestati vaikuseminuti ja piduliku tseremooniaga Vabadussõjas võidelnuid ja langenuid.
Kärdlas Teises maailmasõjas langenute mälestusmärgi juures olid Tartu rahu auks üles rivistatud kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noored kotkad, kodutütred, kohal olid ka maavalitsuse ja Hiiu valla esindajad ning kümmekond kohalikku elanikku.
Oma sõnavõtus ütles Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino, et 96 aastat tagasi vaikisid relvad ja enam ei langenud ükski sõdur. “Kuid Vabadussõjas osalenud ja langenud sõdurite tegevus ei olnud asjata – vabaduse eest makstud kallist hinda oskame me hinnata,” ütles Reino. “Kui me Vabadussõda poleks võitnud, ei oleks meid täna ei riigi ega rahvana olemas,” lisas ta.
Tseremoonia käigus asetati mälestusmärgi jalamile langenute mälestuseks lilli ja küünlaid.
3. jaanuaril 1920 kell 10.30 vaikisid relvad Vabadussõja lahinguväljadel kui lakkas Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vaheline sõjategevus, mis oli kestnud 28. novembrist 1918. Eesti kaotas sõjas üle 6000 inimese, neist pea 4000 otseses lahingutegevuses.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411