Reede, jaanuar 29, 2016
 

Maraton ühineb Kassari jooksuga

Hiiumaa jooksumaratoni ja Kassari jooksu korraldajad ühendavad jõud ning alates tänavusest toimub maakonna suurim jooksuvõistlus Kõpu poolsaare asemel Kassari mail.
Alates 2011. aastast on Kõpu poolsaarel korraldatud Hiiumaa jooksumaratoni MTÜ Hiiumaa maraton eestvõttel. Mullu juba 30. juubelit tähistanud Kassari jooksu korraldab Käina spordikeskus. Nüüd on kaks tegijat otsustanud ühendada jõud, et korraldada koostöös Hiiumaa suurimat ja kogu regiooni jooksusündmust.
MTÜ Hiiumaa maraton korraldaja Liis Remmelg teatas, et esimene ühine ning järjekorras kuues Hiiumaa jooksumaraton toimub tänavu 4. juunil Kassaris. Kavas on maraton, poolmaraton, 10 km rahvajooks, tirbijooksud ja lastejooksud. Võistluskeskuseks saab Kassari puhkekeskuse territoorium, kust saavad alguse ja lõpevad kõik võistlusdistantsid.
“Maratoni, poolmaratoni ja erineva pikkusega rahva- ning lastejooksude seast peaks igas vanuses jooksusõber leidma enesele sobivaima distantsi, et veeta pere ja sõpradega sportlik suvealguse nädala-
vahetus Hiiumaal,” ütles Käina spordikeskuse juhataja Hannes Maasel.
Remmelg märkis, et põhjus, miks võistluse läbiviimise kohana Kassarit eelistati, seisneb selles, et Kõpu tuletorni jalamil paiknenud võistluskeskus ei võimaldanud territooriumi piiratuse tõttu tagada kõiki jooksjate soovitud teenuseid ning aastate jooksul kogutud tagasiside põhjal vajanuks jooksutrass ja mitmed muud detailid uuendamist.
“Aastad on näidanud, et Hiiumaale tullakse võistlema koos pere ja sõpradega terveks nädalavahetuseks, mis seab võistluse korraldajale tavapärasest rohkem ootusi ja eeldab tihedat koostööd kogu maakonna majutus-, toitlustus- ja muude teenuste pakkujatega,” jagas varasemate aastate kogemusi MTÜ Hiiumaa maraton juhataja Katrin Sarapuu.
“Oleme põnevil ning soovime omalt poolt teha kõik, et võistlejatel ning nende saatjatel oleks Kassaris ja Käinas tegevusi ka enne ja pärast võistlust,” kommenteeris Kassari puhkekeskuse müügijuht Tanel Lips, kelle sõnul oli puhkekeskus aastast 2013. ka Kassari jooksu stardi- ja finišipaigaks.
“Kuigi võistluse üldnimetuseks saab Hiiumaa maraton, ei kao Kassari jooksu ja Hiiumaa jooksumaratoni ühendamise tulemusena kumbki maakonna seisukohalt oluline võistlus, vaid jätkatakse ühiselt tugevama ja kvaliteetsema spordisündmusega,” avaldas koostöö üle heameelt Hiiumaa spordiliidu juhatuse esimees Anton Kaljula.
Lähem info jooksuvõistluse kohta on koondatud Hiiumaa maratoni veebilehele www.maraton.hiiumaa.ee ja Facebookis www.facebook.com/hiiumaamaraton.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411