Teisipäev, jaanuar 5, 2016
 

Kuidas saada heaks õpetajaks?

repro
Niisuguse küsimuse püstitab Kinoteater, mis toob Kärdlasse lavastuse, mis puudutab igaühte, kes kunagi koolis käinud.
“Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine. Kuidas saada heaks õpetajaks?” on dokumentaalne lavastus õpetajaametist ja koolikultuurist, mis sobib vaatamiseks kõigile alates 12. eluaastast.
19. jaanuaril kell 19 Kärdla kultuurikeskuses etenduvas lavastuses mängib Priit Kruus, tüki on lavale seadnud Kinoteatri tiim ehk Henrik Kalmet, Paavo Piik, Diana Leesalu ja Paul Piik.
“Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine” on lugu noorest õpetajast, kel on veel hästi meeles oma põhikooliaegsed õpetajad – nn vana kooli pedagoogid, raudse kaardikepi ja terava ütlemisega. Teda kannustab soov saada heaks õpetajaks, aga mitte muutuda nendesugusteks.
Meil kõigil on olnud oma õpetaja Tammik, kes kõigi karmide õpetajate koondkujuna on meie edasist elu mõjutanud. Aga milline peaks olema see õpetaja, keda tahaksime oma lapsi õpetama? Kes on see inimene, kes jagab hindeid lastele?
Lavale astuv Priit Kruus on aastaid töötanud emakeeleõpetaja ning lektorina ja praegu koolitab tulevasi õpetajaid. “Umbes kümne aasta pärast võib meie õpetajate arv väheneda kriitilisele tasemele, sest uusi häid õpetajaid ei tule piisavalt peale. Mulle tundub, et õpetajatööd kardetakse, aga samas ei saada aru selle õigest sisust. Õpetajatööst räägitakse kas liiga lihtsustatult või siis eluvõõrastes ülivõrretes,” ütleb Kruus.
Tema sõnul ongi “Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine” katse selles asjas midagi ette võtta –  jutustada üks elust võetud lugu, lüüa kõikuma õpetajatööga seotud müüte ja ühtaegu tunnustada selle töö tegijaid. “Ühtlasi kutsume inimesi mõtlema laiemalt koolikultuurile – kuidas me koolist ja õppimisest mõtleme ja räägime nii omakeskis kui avalikult ja milline peaks olema igaühe panus kooli-
ellu,” ütleb Kruus.
Kinoteater on sõprade rühmitus, kes viimaste aastate jooksul välja toonud nii meelelahutuslikke kui stand-upi sugemetega lavastusi nagu “Võidab see, kellel on kõige hullem mees” ning “Kaota mu naine ära ehk mis tunne on olla mustkunstnik”, aga ka Eesti teatri aastapreemiatele nomineeritud sotsiaalse ja poliitilise alatooniga “Manifestide” sarja.
“Õpetaja Tammiku rehabiliteerimine” esietendus 19. septembril Tartus festivalil Draama ning seda on Tallinnas kinos Sõprus ja mujalgi Eestis mängitud menukalt täissaalidele. Jaanuaris mängitakse seda Võrus, Põlvas, Haapsalus, Kärdlas, Pärnus, Kosel, Kostiveres ja Tartus ning veebruaris taas Tallinnas.
Piletid hinnaga 7 eurot ja 10 eurot on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas, soodustusega (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele. Kuna Kinoteater kutsub koolikultuuri üle mõtisklema ühiselt lapsi ja lapsevanemaid, siis on müügil ka perepilet – ostes 2 või enam piletit, saab mõlemad soetada soodushinnaga.

Ruudu Raudsepp
MTÜ Kinoteater

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411