Reede, jaanuar 29, 2016
 

Käina lapsed esmakordselt luulefestivalil “Tuulelapsed”

Tiia Korv
Käina põhikooli kuraditosin õpilast osales esmakordselt Jõgeval Betti Alverile pühendatud luulepäevadel “Tuulelapsed”.
Poetessi auks toimuvad Jõgeval alates 1993. aastast luulepäevad “Tähetund”, millele 2006. a lisandus põhikooliealistele mõeldud “Tuulelapsed”.
Selle aasta teema oli “…Aga mu süda peab olema hea…”. Lavastuse võis kokku seada Ilmar Trulli, Jaanus Vaiksoo ja Heiki Vilepi luulest. Valik oli väga raske, sest luuletused olid head ja neid oli palju. Jätta ei tahtnud kohe mitte midagi, aga siis poleks meie lugu lubatud 15 minuti sisse mahtunud. Meie lavastuse nimi oli “…Aga ma olen lihtsalt üks laps”. Lugesime kõigi kolme kirjaniku luuletusi.
Truppi kuulusid 13 õpilast viiendast, kuuendast ja seitsmendast klassist: Marten Laupa, Sander Teller, Kevin Huuk, Karoliina Mustkivi, Katariina Koor, May Kane, Eduard Transtok, Karlis Saar-
na, Georg Rüütel, Aiki-Kerlin Paap, Sandra-Liisa Leigri, Siret Hiiemäe ja Triinu Lepamaa.
Kahe päeva sisse mahtus 30 lavastust. Kõik need olid omanäolised ja toredad. Esinesid ka külalised Soomest oma looga “Kalevalan koreat ja komeat”. Žüriis olid Andrus Vaarik, Leelo Tungal, Toomas Lõhmuste, Martin Algus, Märt Treier ja Ilmar Trull, kellele meeldis kõige enam tema enda luuletuste ettekandmine. Laureaaditiitlid läksid seekord Jõgeva, Tallinna, Tartu, Rakvere ja Rapla truppidele.
Näitleja Andrus Vaarik rääkis osalistele, et praegune kooliaeg on kõige sobivam aeg õpilastel süvendatult luulega tegelda, sest edaspidises elus aega lihtsalt ei ole. Kõik nad andsid meile sõbralikku nõu ja soovisid jõudu selle kauni kunstiga tegeleda.
Festivali kavas oli ka mõtisklushetk Betti Alveri pargis tema mälestusmärgi juures.
Olimesellel luulefestivalil esmakordselt. Meie hinged said rikkamaks ja kaunitest luuletustest puudutatud.
Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Käina Vallavalitsus ja muidugi lapsevanemad olid meie ettevõtmisel suureks toeks, mille eest oleme väga tänulikud.
Festival “Tuulelapsed” toimus 22.–23. jaanuaril Jõgeva gümnaasiumis.
TIIA KORV
Käina kooliteatri juhendaja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411