Reede, jaanuar 29, 2016
 

Joobes juhtide arv langustrendis

Pühapäeval kontrollisid Kärdla politseinikud Hiiumaal kokku 218 sõidukijuhi kainust. Kontrolli käigus rikkujaid ei tuvastatud. Sama positiivne tulemus on olnud ka eelmistel Hiiumaal läbi viidud joobekontrollidel.
Sellised tulemused teevad rõõmu nii kogukonnale kui ka politseile. Loodame siiralt, et Hiiumaal on arenemas kauaoodatud liikluskäitumise muutus, mis väljendub sellest, et Hiiumaa sõidukijuhid on üha enam teadvustamas joobes juhtimisega kaasnevaid riske ja tagajärgi. Muutuste mõjud võivad olla seotud ühiskonnas tervikuna toimuvate hoiakute muutuses liiklusohtlikule käitumisele.
Võrreldes mullust ja tunamullust statistikat, on näha, et liiklusest eemaldatud joobes juhtide arv on langustrendis. Eelmisel aastal lõpetas politsei Hiiumaal 66 alkoholijoobes sõidukijuhi teekonna, 2014. aastal oli see number 83. Iseloomustava asjaoluna avaldub statistikas hooajalisus.
Soojade ilmade saabudes suurenevad liiklusvood ja sama kehtib ka riskikäitumise avaldumise kohta liikluses. Just perioodil maist kuni augustini ja peaasjalikult nädalalõppudel, suureneb liiklusest eemaldatud joobes juhtide arv. Määratud karistused sõltuvad juhi joobest. Erandliku näitena võib tuua selle, et möödunud aastal konfiskeeriti ühe joobes juhi sõiduauto.
Sel aastal planeerime politseijaoskonna ennetustegevuste fookust nihutada rohkem noortele sõidukijuhtidele, et mõjutada nende hoiakuid liiklusohtlikust käitumisest. Suurendatud tähelepanu pöörame asulates piirkiirusest kinni-
pidamisele, telefoni kasutamisele sõidu ajal ning alkoholi tarvitanuna autorooli istumisele.
Uue tegevusena ja alternatiivse mõjutusvahendina võtame kasutusele ka “loeng või trahv” põhimõtted, milles esmakordse süüteo toimepannud isikutele antakse võimalus oma käitumishoiakute muutmiseks osalemisega ennetusüritusel ning selle järgselt rahatrahvi ei määrata.
AARE ALLIK
Hiiumaa politseijuht

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411