Reede, jaanuar 8, 2016
 

Erinev mõtteviis

Tänu riigipoolsele survele on päevakorras väiksemate omavalitsuste liitumine, valida on vabatahtliku-sunniviisilise ja sunniviisilise ühinemise vahel.
Tänases Hiiu Lehes arutleb ühinemise üle Käina vallavanem Omar Jõpiselg ja lehe veebiküljel www.hiiuleht.ee kõneleb samal teemal Hiiu vallavolikogu esimees Georg Linkov.
Kontrast kahe mõtteviisi vahel on ilmselge. Jõpiselg on optimistlik, räägib koostööst, targast talupojamõistusest, millega valdu juhitud, ja usub, et ka edaspidi jääb nii. Ta toob välja ühinemise plussid, mis kasulikud kõigile osapooltele.
Linkov vastupidi ütleb, et võimuvõitlusi tuleb edaspidi veel rohkem, kuna nelja valla ühisosa leida on tõenäoliselt veel keerulisem kui see oli kahe omavalitsuse ühinemisel.
Ka Linkov ütleb, et vaja on leida ühisosa, ühine eesmärk ja siis mõelda koos, kuidas selle poole liikuda.
Samas on ta ette kindel, et üksteisest räägitakse mööda või et kellelgi on huvi, mis ei kattu teiste huvidega.
“Praegu väikestes omavalitsustes üldjuhul ei ole fraktsioone, ei ole koalitsiooni ja opositsiooni, aga poliitiline mehhanism läheb järjest keerulisemaks ja sellest tingituna on ka terviku juhtimine oluliselt keerulisem,” ennustab ta.
Linkov räägib nagu elukutseline poliitik ja käitub, vahel ka manipuleerib infoga, nagu elukutseline poliitik, samal ajal kui saare teised omavalitsusjuhid püüavad lihtsamalt, talupojamõistusega asju ajada.
Kuna kahe omavalitsusjuhi mõtteviis on nii kardinaalselt erinev, siis on raske uskuda, et kõik neli valda korraga ühinemislaua taha saadakse.
8. jaanuar 2016

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411