Teisipäev, jaanuar 26, 2016
 

Emmaste sisejooksurada ametlikult avatud

Hergo Tasuja
Reedel peetud Hiiumaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlustele Emmastes lisas pidulikkust halli sisse seatud sisejooksuraja ametlik avamine.
Emmaste noorte puhkpillimängijate lühikese etteaste järel ütles avasõnad vallavanem Tiit Paulus, kes tunnustas treenereid Toivo Pruuli ja Hannes Maaselit idee eest soetada Emmaste spordihalli tartaankattega jooksurada.
Ligi 10 000 eurot maksma läinud raja jaoks saadi vahendid n-ö katuserahadest. “Vahel on erakondadest kasu ka,” võttis Käina spordikeskuse juhataja ja sealsete kergejõustiklaste treener Maasel reformierakonna riigikogu fraktsiooni otsust Emmastele raha eraldada huumoriga.
Kuuenda kategooria kergejõustikutreener Pruul leidis, et jooksurada võib anda arengutõuke kogu Hiiumaa kergejõustikule. “Esialgu ma ei uskunudki, et see teoks saab. Aga nüüd on head võimalused ka talvel kiirustreeninguid läbi viia,” ütles ta.
Pruul avaldas, et halli on rajamisel ka kaugushüppekast ning mõttes on veelgi edasiarendusi.
Raja avas näidisjooks
Enne kui maakonna noor-sportlased said raja kvaliteeti kontrollida, viidi läbi näidisjooks Emmaste hetke kiireimate meeste Marko Pruunlepa ja allakirjutanu vahel. Pruunlepp oli kahe sajandiku võrra nobedam ning tema 50meetri (m) jooksu aeg 6,3 sekundit (s) sai ametlikuks raja rekordiks.
Koolinoorte puhul ei saa üheselt hinnata, kas kaasa aitas rada või parem treenitus, aga paranesid suurema osa vanuseklasside ajad võrreldes aasta varasemaga.
Noorimate poiste ehk 4.–5. klassi arvestuses teenis kaks medalit Kevin Põtter Käinast, kes võitis 50m tõkkejooksu 9,9 s-ga ja oli teine 2x20m klotsijooksus. Viimase ala parim oli Tobias Remmelg, kes oli omakorda teine tõkkejooksus. Tema koolivend Emmastest Sten Kerk sai nii tõketes kui sprindis pronksmedali. 50m jooksu parim oli Tormi Laid Kärdlast ajaga 7,9 s.
Tüdrukute seas oli edukaim Helena Pruul Emmaste põhikoolist, kes võitis tõkkejooksu ajaga 10,2 s ning klotsijooksu. Sprindis jooksis ta eeljooksus päeva parima aja, 8,0 s, ent finaalis edestas teda sajandikuga Kärdla õpilane Kaisa-Katariina Kibuspuu, kelle ajaks mõõdeti 8,2 s.
6.–7. klassi poiste kiireim nii sprindis – aeg 6,4 s – kui tõkkejooksus – aeg 7,7 s – oli Joel Hiis Kärdla koolist. Klotsijooksu võitis Marken Tisler Käinast.
Sama vanuseklassi tüdrukute sprint oli kõige tasavägisem, neli esimest jäid ühe sajandiksekundi sisse! Võitis Stiina Lepamaa Käinast ajaga 8,2 s. Ta oli parim ka klotsijooksus. Tõkkejooksu võitis sprindi kolmas Riste Sofie Käär Emmastest täpselt 10 sekundiga.
Kaksikvõit läks Käinasse
Põhikooli vanemate poiste sprindi kaksikvõit läks Käina kooli. Rein Reinu võitis ülinapilt Rauno Ranna ees, aeg võrdselt 6,7 s. Reinu oli kolmas klotsijooksus, mille võitis Risto Püssim Laukalt. Rand oli teine tõkkejooksus, mille võitis Jaan-Martin Ugam Emmastest ajaga 8,7 s.
Kolm medalit teenis Edgar Liiber Kärdlast, olles teine klotsijooksus ning kolmas tõketes ja sprindis.
Neidude sprindi parim oli 7,2 s-ga Annabel Pielberg Kärdlast. Tema kooliõde Kristina Joarand, kes oli sel alal kolmas, võitis tõkkejooksu ajaga 8,8 s. Karin Pisa Käinast oli parim klotsijooksus, lisaks sai ta teised kohad sprindis ja tõkkejooksus.
Gümnaasiumi arvestuses on viimastel aastatel olnud konkurents hõre. Neidudest osales vaid Anet Post, kes läbis 50 m ajaga 7,5 s. Noormeestest olid võistlustules Marko Pruunlepp ja Tanel Klee. Klass eespool õppiv Pruunlepp võitis nii klotsijooksu kui sprindi, kus tulemuseks jäi 6,5 s. Paraku komistas ta tõkkejooksus ning alavõidu teenis seega 12,4 s-ga jooksnud Klee.
Võistluspäev lõppes ühise tordisöömisega.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411