Reede, jaanuar 22, 2016
 

EKÜ aasta teo nominent – IX Hiiumaa puhkpillipäevad

Harda Roosna
Laupäeval, 23. jaanuaril jagab Eesti kooriühing (EKÜ) Estonia kontserdisaalis toimuval galal koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Pikas nimekirjas hakkas silma, et hiidlastelgi on põhjust rõõmustada ja uhkust tunda.
Aasta teo kategoorias esitas Eesti puhkpillimuusika ühing nomineerimiseks IX Hiiumaa Puhkpillipäevad. Sel aastal juba kümnendat korda toimuvate puhkpillipäevade korraldaja ja puhkpillimuusika tulihingeline edendaja on Emmaste puhkpilliõpetaja Toomas Paap. Algul olid talle Hiiumaa puhkpillipäevade korraldamisel abiks ka Ruth Lille ja Õie Laksberg. Nüüd on Toomas Paap armastusega puhkpillimuusika vastu suutnud nakatada ka Kärdla muusikakooli õpetaja Mart Rootsi.
Väärib märkimist, et aasta koori nominentide seas on ka Euroopa Kultuuripealinna segakoor, mida möödunud suvel sai kuulda Kõpu rahvamajas. Koori dirigent Veronika
Portsmuth on nomineeritud aasta kooridirigendi kategoorias.
12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 81 nominenti. Kooriühing annab välja aasta koori, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, puhkpilliorkestri, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, kooriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks saavad kultuuriministeeriumi tänukirjad need
dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.
13. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid.
Galakontserdi kunstilised juhid on Maarja Helstein ja Ingrid Põldoja. Esinevad: Eller Brass, dirigent Priit Sonn; Haapsalu tütarlastekoor Canzone, dirigent Ulrika Grauberg; neidudekoor Kammerhääled, dirigent Ingrid Roose; Rahvusooper Estonia poistekoor, dirigent Hirvo Surva; Segakoor HUIK!, dirigent Kaspar Mänd; Tartu Karlova kooli mudilaskoor, dirigent Vilve Maide. Kontserdi juhid on Mikk Jürjens ja Kaspar Velberg.
Kontserdile saab osta pileteid Piletilevis ja Piletimaailmas, kontserdi salvestavad Tallinna Televisioon ja Klassikaraadio.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411