Neljapäev, detsember 31, 2015
 

Vallal õnnestus müüa Sireeni kinnistu

Hiiu vald läheb uuele aastale vastu ligi 200 000 eurose võlakoormaga, pisut leevendust toob ehk Sireeni kinnistu müügist laekuv 49 000 eurot.
Hiiu vallavolikogu 17. detsembri istungil teatas vallavanem Reili Rand, et 16. detsembri seisuga on  vallal tähtaja ületanud ja täitmata kohustusi 180 000 eurot.
Volikogu liikme Inge Taltsi küsimusele, miks on vallal võlad, vastas rahandusosakonna juhataja Inge Elissaar, et rahavood ei ole planeerituga kooskõlas laekunud. Vähem on laekunud omatulu, on projekte, mis lõppesid septembris või oktoobris, kuid raha nende eest pole veel laekunud. Samuti pole õnnestunud vara müük loodetud mahus.
Üheks näiteks tõi ta, et veninud on Kalana külas asuva Sireeni kinnistu müük. Esialgu oli põhjuseks kohtuvaidlus naaberkinnistu omanikuga detailplaneeringu sisu üle.
Abivallavanem Jaanus Valk selgitas, et ka pärast ostja leidmist venis ostu-müügilepingu sõlmimine, kuna n-ö viimasel hetkel avastati, et kinnistu võõrandamiseks vajalik siseministeeriumi nõusolek puudus.
Tegemist on Kalana külas Ristna tuletorni kompleksi kõrval asuva 0,78 ha suuruse Sireeni kinnistuga, millel asub udusireeni hoone ja mille müüki on kavandatud juba 2011. aastast.
Kõrgessaare vald jättis udusireeni hoone omal ajal erastamata põhjendusega, et sinna rajatakse muuseum. Hiljem loobus vald plaanist ja kinnistu pandi müüki.
Sireeni kinnistu müüdud
Kolmapäeval sõlmisid kinnistu ostja, OÜ Moonsund Eco ja müüja, Hiiu vald, notariaalse ostu-müügi lepingu. Tehingu hinnaks on 49 000 eurot.
Kõrgessaare vald seadis kinnistu alghinnaks 65 000 eurot ja samal aastal vähendas seda 60 000 euroni. Hiiu vald pakkus kinnistut kahel elektroonilisel oksjonil, ent kummalgi ei õnnestunud seda müüa. Tänavu septembris vähendas vallavolikogu kinnistu alghinda 49 000 euroni.
Ettevõtte üks omanikke Omar Jõpiselg ütles, et Moonsund Eco on kümme aastat tegelenud majutusega ja sama jätkatakse ka Sireeni kinnistul. “Tegemist on põneva ja erilise hoonega, püüame teha sellest erilise majutuskoha,” ütles Jõpiselg.
OÜ Moonsund Eco omanikud on 45 protsendi ulatuses Orjaku Mõisakoha OÜ (Omar Jõpiselg ja Maia Karhu),
45 protsendi ulatuses NTH Neeme Tammis ja 10 protsendi ulatuses Toomas Kokovkin.
Mõte kinnistu ära osta, tekkis tema sõnul pärast viimast hinnalangetust, kuigi tegemist on väga keerulise objektiga, millele kehtivad muinsuskaitselised eritingimused.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411