Reede, detsember 4, 2015
 

Turismiedendajatel jagus kiidusõnu ka hiidlastele

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Lääne-Eesti turismipärlite tunnustamisel tõsteti Hiiumaalt esile MTÜ-d Halulaev, Kassari Puhkekeskust ning maakaitsepäeva ja võidupüha paraadi korraldamist.
Auhindu sel aastal Hiiu saarele ei toodud, üheskoos arutleti pereturismi edendamise teemal. 25. ja 26. novembril said Haapsalus kokku
Lääne-Eesti turismiedendajad, et pidada maha juba neljas aastakonverents. Kohal olid teiste seas ka Heleri Uus Hiiumaa turismiinfokeskusest ja maakonna turismikoordinaator Liis Remmelg. Osalenute meelest oli taas tegu ühe olulise kogemuste vahetamise ja inspiratsiooni ammutamise sündmusega kohaliku turismi arendamise valdkonnas.
Heleri Uus ütles, et sellistel üritustel on alati hea kuulda inspireerivaid kogemusi: “Mulle meeldis näiteks väga Junibackeni lastemuuseumi näide Rootsist, kus on laste peale nii palju mõeldud. Seal töötav Kylliki Hellström on ka tegelikult Eestist pärit ja temaga võiks küll veel ühendust võtta.”
Auhinnad läksid mujale
Aastakonverentsi üheks kõrghetkeks oli parimate turismiasjaliste tunnustamine esimese päeva õhtul. Seekord pärjati Lääne-Eesti turismiarendaja tiitliga pikaaegne Tartu Ülikooli Pärnu kolledži lektor Heli Müristaja, Aasta turismiteoks kuulutati Saaremaa Ooperipäevad.
Ehkki auhindu seekord Hiiumaale kaasa ei toodud, märgiti konverentsil väärikalt ära kõik nominendid. Kahte kategooriasse esitati kokku
31 kandidaati, neist 3 Hiiumaalt. Eraldi tõsteti konverentsijärgses pressiteates esile MTÜd Halulaev, mida konverentsi üks eestvedaja Kaja Karlson nimetas kuue omanäolisema auhinnata jäänud nominendi seas.
Hiiumaa kandidaadid
MTÜ Halulaev esitati Lääne-Eesti parima turismiarendaja tiitlile, kuna see ühing on olnud viie aasta jooksul silmapaistvaim mereturismi ja -kultuuri populariseerija. Sel aastal oli ühingu suursaavutuseks kahemastilise purjelaeva Lisette valmimine ja vettelaskmine.
Turismiarendaja kategoorias võistles ka Kassari Puhkekeskus, kus pakutakse kõrgetasemelist hotelli- ja konverentsikeskuse teenust. Eelmise aasta juunis sai valmis puhkekeskuse suuremate arenduste viimane etapp, milleks oli kohalikku õlut ja õllekultuuri tutvustav
Hiiu Õlle Koda.
Aasta turismiteo tiitlile esitati maakaitsepäeva ja võidupüha paraadi korraldamine Hiiumaal. Esitajate sõnul oli tegemist väga hea koostööprojektiga, kuhu kaasati palju erinevaid osapooli nii saarelt kui mandrilt. “Sündmus ise ei piirdunud ainult kaitseväe paraadiga, vaid see oli tervik erinevatest üritustest üle Hiiumaa, mis andis olulise panuse Lääne-Eesti piirkonna kui turismisihtkoha tuntuse suurendamiseks,” kirjeldati seda hiidlaste endi poolt väga oodatud sündmust.
Kui varasematel aastatel on Hiiumaale jagunud rohkesti auhindu, siis tänavune kesisem saak oli ka oodatav. Sellegipoolest kutsub Hiiumaa turismikoordinaator Liis Remmelg ka hiidlasi ise olema aktiivsemad omade esitamisel. “Häid sündmusi ja tegijaid on meil palju, kes kõik vääriksid esiletõstmist,” ütles ta.
Väike on ka klient
Seekord oli konverents suunatud pereturismi teemale. Kohalolijaid kutsuti üles mõtlema rohkem lastega perede huvidele. “Tihtilugu tehakse oma puhkuse ja väljasõitude otsused just laste arvamusest lähtuvalt,” selgitas Remmelg. “Seetõttu tuleb turismitegevusi plaanides mõelda väga detailselt ka lastele ning lastega peredele.”
Samal teemal tegi põhjaliku ettekande Hiiumaalt pärit, praegu Haapsalus elav
Mailiis Tammeveski, kes rääkis, millised on pere ootused ja kogemused kliendina.
“Hiiumaa puhul tulebki välja see eripära, et kui suurtes teemaparkides tegeletakse eraldi kõigi pereliikmetega, siis meil peab iga pere ise leidma kõigile tegevust,” rääkis Heleri Uus. “Põhiline mõte, mis konverentsilt kõlama jäi, oligi see, et ka väikest inimest tuleb võtta kui klienti.”
Kuna Hiiumaa on looduse poolest rikas ja lastele suure-
pärane avastamise koht, usub Remmelg, et ka siin on võimalik pereturismi veel palju edasi arendada. Seepärast on konverentsil osalenud võtnud oma ülesandeks saadud kogemusi Hiiumaa turismi-
asjalistele edasi anda. “Ootame Hiiumaa turismiettevõtjaid meiega ka igapäevaselt oma ideid arutama, et pakutavad teenused veelgi paremad ja läbimõeldumad saaks,” sõnas Liis Remmelg.

HENRI REEDER
HL kaasautor

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411