Teisipäev, detsember 8, 2015
 

Tants jätkub

Eile oli Hiiu vallavolikogu erakorraline istung. See, mille kutse saatis välja vallavolikogu aseesimees Tiit Harjak. Päevakorras oli kaks põhipunkti: umbusalduse avaldamine Hiiu vallavolikogu esimehele Margit Kagadzele ja vallavolikogu esimehe valimine.
Kolmas punkt – muud küsimused.
Küsimusi juba jagub, ka vallakodanikel, sest kohavahetused nii volikogu liikmeskonnas kui tippjuhtide seas on juba liiga segadusttekitavad. Ja võimumänguritele ei paista see, mida arvab nende tegemistest rahvas väljaspool klaasmaja, enam üldse korda minevat.
Kuulanud reedel ära maakonna valimiskomisjoni juhi Piret Sedriku selgitused, tõusis IRLi liige Toivo Saue püsti ja ütles, et valla valimiskomisjoni tekitatud segadus on nii suur, et see volikogu tuleks laiali saata ja korraldada uued valimised.
Õige jutt, paraku sellist võimalust seadused ette ei näe. Selleks peaks kõik 80 inimest, kes 2013. aasta valimistel volikogusse pürgisid, ükshaaval tagasi astuma. Ja see võib osutuda väga keeruliseks.
Segadus ei saanud selgemaks ka pärast Piret Sedriku pikka selgitust. Tema põhjendus, kuidas ühe voliniku juriidiliselt valesti vormistatud avaldus volikogu (asendus)liikme staatuse peatamiseks kehtib ja teise puhul mitte, jättis õhku mitmeid küsitavusi. Vaatamata sellele, et ta püüdis kuulajaid veenda, et teeb seda täiesti objektiivselt.
Ka polnud teada ühtegi analoogset kohtuasja, kus selline lahendus oleks õiguspäraseks tunnistatud.
Maakonna valimiskomisjoni liige Monika Paljasma soovitaski ette võtta kohtutee, et kontrollida, kas Sedriku põhjendus on õiguspärane.
Äkki tõesti? Hiiu valla mainest on nagunii riismed järel, saab vähemalt tõe teada.

8. detsember 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411