Neljapäev, detsember 31, 2015
 

Saarlaste “Tõll” visati vette

KÜLLIKE ROOVÄLI
Poolas tehti Eesti merelaevanduse ajalugu – kolmapäeval lasti pritsmepilve saatel vette esimene neljast uuest parvlaevast, mis ehitatakse mandri ja Eesti suursaarte vaheliseks liikluseks.
Laev, mis saab saarlaste muistse vägilase nime “Tõll” ning hakkab reise tegema Kuivastu–Virtsu liinil, lasti vette teisipäeva pärastlõunal Poola Remontowa laevatehases.
Laevade tellijaks on Tallinna Sadama tütarfirma OÜ TS Laevad. Ettevõtte juhatuse esimehe Kaido Padari sõnul oli laeva veeskamine efektne vaatepilt – laev lasti mõnekümne sekundi jooksul külg ees vette. Sündmust saab oma silmaga vaadata majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi Facebooki lehel leiduvast videost.
Veeskamise hetkeks on laeva kere saanud ujumiskõlblikuks, see tähendab, et laevaehituses on  oluline etapp läbitud. “Üheksa kuud metallitöid on tehtud ja ligi 1800 tonni rauda lasti täna Poolas vette,“ lisas Padar.
Edasised laeva ehitustööd toimuvad juba vees. Käigukatsetusteks on laev valmis merele minema juba kevadel.
Laeva veeskamise tseremoonial Remontowa laevatehases osalesid teiste seas ka Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Merike Saks, ASi Tallinna Sadam juhatuse liikmed Marko Raid ja Carri Ginter ning OÜ TS Laevad juhatuse liikmed Kaido Padar ja Mart Loik.
Uued parvlaevad on 114 m pikad, mahutavad 150 sõiduautot või 12 täispikka veoautot. Laevadel on päästevahendid 700 reisija ning kahel tekil istekohti 500 reisija jaoks.
Poolas ehitatavad Tõll ja Piret ning Türgis valmivad Leiger ja Tiiu saabuvad Eestisse järgmise aasta suve teisel poolel ning asuvad liinile alates 1. oktoobrist 2016.
Hiiumaa ettevõtjate liit tunnustas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esimeste sammude eest suursaarte parvlaevaühenduste kaasajastamisel tiitliga “Aasta tegu 2015”.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411