Reede, detsember 11, 2015
 

Polegi midagi öelda?

Hiiu vallavolikogu erakorralised istungid toimuvad nii tihti nagu kriisikoosolekud. Oktoobris oli kolm, novembris kolm ja detsembris on tulemas juba teine erakorraline istung. Korraline on veel olemata.
Eelmine erakorraline oli esmaspäeval. Sel koosolekul võttis volikogu aseesimees Tiit Harjak tagasi järjekorras teise umbusaldusavalduse volikogu esinaisele Margit Kagadzele.
Ilmselgelt mitte seetõttu, et võimuvõitlusest oleks loobutud, vaid põhjusel, et mõlemad umbusaldusavaldused algatanud IRLi ja SMSi koalitsioon ei saanud vajalikke hääli. Kaks häält jäi tormise ilma tõttu n-ö mere taha.
Kui aga umbusaldusavaldus läbi kukuks, ei saa kolme kuu jooksul uut sisse anda.
Juba on IRL ja SMS 15. detsembriks kokku kutsunud volikogu järgmise erakorralise istungi. Põhjenduseks tuuakse volikogu aseesimehe Tiit Harjaku tagasiastumine ja uue valimise vajadus.
Tegelik eesmärk on ilmselt anda sisse kolmas, võib-olla ka neljas, umbusaldusavaldus ning korralisel, 17. detsembri volikogul võim tagasi võtta.
Hiiu Leht pakkus juba oktoobris Georg Linkovile intervjuud, et ta avaks oma motiive ja eesmärke, mille nimel volikogus armutu võitlus käib. Seda võimalust ta ei kasutanud ja saatis lehele endakirjutatud teksti. Esmaspäeval sai Linkov uue intervjuupakkumise ja keeldus taas.
Kas nii raevukalt võimule tagasi pürgijal pole oma kogukonnale tõesti midagi selgituseks öelda.

11. detsember 2015

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411