Teisipäev, detsember 15, 2015
 

Lehmakauplemine jätkub

Hiiu Leht on ikka avaldanud kohalike juhtide arvamuslugusid. Ka ärevatel aegadel, nagu praegu on ikka veel Hiiu vallas. Nii sai Georg Linkov lehe arvamusküljel sõna 6. oktoobril ja 30. oktoobril, Tiit Harjak 16. oktoobril.
Nüüd süüdistab Hiiu vallavolikogu aseesimees Tiit Harjak, et allakirjutanu keeldus nende selgitava artikli avaldamisest 4. detsembri Hiiu Lehes.
Paraku kipub olema nii, et leheruumi kasutatakse iseenda tegude õigustamiseks. Just sellepärast sai valmisartikli avaldamise asemel Tiit Harjakule ja Georg Linkovile pakutud intervjuuvõimalust. Lihtsalt küsimusi oli tekkinud juba liiga palju, et lasta asjaomastel isikutel rääkida vaid oma versiooni.
Mida aeg edasi, seda enam olen veendunud, et vallajuhtimisel palju vigu teinud ja rahva meeleavalduse saatel umbusaldusega ametist lahkuma sunnitud Hiiu vallavanem Georg Linkov pidanuks aja maha võtma ja varumeeste pingil tehtu üle järele mõtlema. Selle asemel, et kohe tagasi võimule pürgida.
Ka võtted, kuidas võimule on pürgitud, paistavad lehmakauplemisena. Volikogu esimehe koht on olnud nagu tühi tool, mida pakutakse hääle eest kellele iganes, et vaid tagasi võimule saada.
Ka volikogu esinaise Margit Kagadze suhtes algatatud umbusaldusavalduste põhjendused on kahtlase väärtusega. Esimest korda toodi põhjuseks, et loomisel on uus koalitsioon! Teisel korral, et vallavanema valimine kujunes farsiks. Kuid kes tegelikult seadis viimasel hetkel kandidaadiks konkursil mitte osalenud Georg Linkovi?
Kõik need võimumängud toimuvad olukorras, kus valla majandusolukord pole kiita. Laenukoormus on ohtlikult suur ja laenuvõimekus võib olla juba nullis.
Näiteks jättis vald detsembris õpetajatele pool palka maksmata ja teatas, et teise poole palgast saate pärast tulumaksu laekumist. Nüüdseks on kogu palk välja makstud.
Sisuliselt aga on tegemist seaduserikkumisega, kuna vald on kasutanud riigilt sihtotstarbeliselt õpetajate palkade maksmiseks saadud raha muuks otstarbeks.
Kelle targal juhtimisel Hiiu vald niikaugele jõudnud on?
HARDA ROOSNA
peatoimetaja
15. detsember 2015

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411