Reede, detsember 4, 2015
 

Lasti veel üks hunt

Laupäeval, 28. novembril laskis Metsakülas 1,5aastase isase hundi Kõrgessaare jahtkonna jahimees Märt Rannast. Rannast, kes on jahimees olnud üle 30 aasta, ütles, et see on tema elu esimene kütitud hunt. Kahest väljaspool hooaega nuhtlusisendite küttimiseks antud loast üks realiseeriti septembris kui Kõrgessaare jahtkonna jahimees Viktor Tsarjov laskis Kuivalaukal viiekuuse emase hundi.
Nüüdseks on Hiiumaa jahimeestele esimeses osas antud viiest hundijahi loast alles veel kolm.
Hiiumaa jahimeeste seltsi tegevjuht Anu Sarapuu ütles, et jahimehed ja -naised ootavad pikisilmi lund, et hundijälgi oleks näha ja saaks jahti pidada. “Jahimehed on hundijahist huvitatud,” kinnitas Sarapuu.
Septembris kutsus Hiiu maavanem Riho Rahuoja kokku hunditeemalise ümarlaua, kus lepiti kokku, et saarele piisaks kahest hundist. Janimeeste hinnangul elab Hiiumaa metsades juba paarkümmend hunti. Sarapuu sõnul on hundimure saarel viimase viie aasta teema. “Esialgu tuli saarele üks, siis kaks hunti, kui selgus, et saarel on juba pesakond, hoiatasid jahimehed, et kui see pesakond jääb, siis kasvab huntide arv plahvatuslikult,” rääkis Sarapuu.
Eestis kokku küttisid jahimehed novembriga alanud hundijahi hooaja esimese kuu jooksul 15 hunti, selgub keskkonnaameti statistikast. Saaremaa jahimehed olid esmaspäevase seisuga küttinud lubatud kümnest hundist neli.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411