Teisipäev, detsember 8, 2015
 

Laskmise meistriks tõusis Valeri Tamme

Riina Tikerpuu
Valeri Tamme (59) saavutas meistritiitli Hiiumaa avatud meistrivõistlustel (HMV) õhupüssist laskmises uue isikliku rekordiga.
Tamme tulemus kuue seeria kokkuvõttes oli 561 silma, kusjuures üheski seerias ei jäänud tabamus alla 90 silma. Seeriad olid 92, 97, 94, 94, 92 ja 92 silma. Värske meister rääkis, et tulemus tuli hea tunde pealt, mingit eriettevalmistust ta ei teinud.
Õhupüssist laskmises tegi Tamme seekord tõelise eneseületuse. Näiteks oktoobris peetud Hiiumaa lahtiste karikavõistluste avaetapil oli tema tulemuseks vaid 539 silma.
Hiiumaa laskespordi klubi juhatuse liige Aimar Hansen ütles, et Tamme oli tõeline üllataja – tegi isikliku rekordi ning jättis tugevad konkurendid Märt Rajaveeru ja Kalmar Tikerpuu seljataha. Varemalt on meistritiitel kord ühe, kord teise kätte käinud.
“Ta ei uskunud oma õnnestumist algul. Õnnetunne tuli hiljem,” kirjeldas Hansen kohapeal nähtud võitja emotsioone. Ta tõdes, et Rajaveer ja Tikerpuu on võimelised enamaks kui äsjasel HMV-l saavutatu. Tikerpuu tippmark on samuti 561 silma, Rajaveerul paremgi.
Tamme meistritiitlit ja HMV kuldmedalit väärt tulemus oli seekordse hõbedamehe Märt Rajaveeru omast kümne silma võrra parem. Pronksiga pidi leppima Kalmar Tikerpuu, kelle tulemus oli 550 silma. Sellega edestasid kõik kolm laskurit ka mulluste meistrivõistluste esikolmiku tulemusi: Elmet Orasson (MäLK) 548 silma, Tikerpuu 546 silma, Jüri Kilvits (MäLK) 545 silma.
Esimene kontakt õhupüssist laskmisega oli Tammel juba kutsekooli ajal. Nüüdseks on ta õhupüssist laskmisega järjepidevalt tegelenud julgelt üle kümne aasta. Mõne aasta eest hakkas ta kõrvalharrastusena tegelema ka õhupüstolist laskmisega, et pakkuda võistlustel konkurentsi.
Naiste arvestuses võitis õhupüssist laskmise Riina Tikerpuu Liivi Hanseni ees. Ehkki mõlema tulemus oli neljaseerialises võistluses 361 silma, võitis Tikerpuu, kelle viimane seeria oli parem. Kolmas oli Annika Koppel 357 silmaga. Kõrvalepõikena olgu nimetatud, et mõni päev hiljem tegi Liivi Hansen Läänemaa avatud meistrivõistlustel isikliku rekordi 376 silma, millega võitis meistritiitli.
Õhupüstolist laskmise Hiiumaa meistriks tuli Peeter Puio (MäLK) tulemusega 543 silma. Kahvatumad medalid said Tiit Vannas ja Kalmar Tikerpuu, kelle tulemused olid 527 ja 519 silma. Naiste kaks parimat olid haapsalulased Kerli Neljas (371) ja Kaisa Kuusik (357). Kolmanda koha sai Liivi Hansen isiklikku rekordit tähistava tulemusega 339 silma.
Nüüd kui meistrimedalite saajad selgunud, jätkavad laskurid mõõduvõttu karikavõistlustel, mille teine etapp on kavas 20. detsembril Käina
spordikeskuses. Samas antakse üle HMV medalid. Karikavõitjad selguvad
kevadeks.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411